לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4243 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

איך תוכלו לשפר את היחסים עם ההורים שלכם

פורסם בתאריך 10/10/2016      /      נכתב ע"י ירון שור

מי שלא כועס או כעס בעבר על ההורים שלו, שיקום...
"אף אחד לא קם", כדברי הגשש החיוור.
ההורים שלנו לא היו אנשים מושלמים, כי אין אנשים מושלמים בעולם שלנו.
כשהיינו תינוקות, בילדות שלנו, בנעורים, בבגרות – הם לא הצליחו לספק את הצרכים שלנו (בסוד, ואל תספרו לאף אחד – הם גם לא הצליחו לספק את הצרכים שלהם בעצמם, אז קל וחומר לספק צרכים של מישהו אחר?).
ומאז, ועד היום, אנחנו זוכרים להם את זה, וכועסים עליהם, ומבטאים את זה בדרכים שונות, ולעתים גם מענישים אותם באמצעות הימנעות.
כך היה גם עם מתאמן שלי לשעבר, ששיתף אותי בסיפורו האישי שגרם לי מחשבות רבות על גורל:
הוא נולד כתוצאה מזה שאמא שלו נכנסה להריון לא מתוכנן. היא בכלל רצתה להיפרד מאבא שלו, ונשארה איתו "7 שנים מיותרות", לדבריה, לאחר שנולדו להם 3 ילדים. ומאז, היא מאשימה אותו, את הבן הבכור שלה, שכך "התגלגלו" חייה, בגללו, ויש ביניהם כל השנים יחסי אהבה-שנאה, בעיקר שנאה, ולכאורה נראה שאין מוצא. הוא שאל אותי פעם אחר פעם האם הוא יכול לשנות את היחסים איתה.
בשיחות שלנו, המלצתי לו לשקול שאנחנו לא יכולים לשנות ולתקן אף אחד חיצוני לנו, גם לא את ההורים שלנו, אבל אנחנו כן יכולים לשנות את הדרך שבה אנחנו מתייחסים אליהם.
איך?
ראשית, כדאי לזכור שוב ושוב, שההורים שלנו גידלו אותנו ועשו את הכי טוב שהם היו יכולים. יתכן שהיום הם מביעים חרטה על אופן הגידול שלנו ויתכן שלא, אבל את העבר אי אפשר לשנות.
שנית, זו בחירה שלנו האם לחיות את חיינו כקורבן (וזה מאד נוח כי כל הזמן יש את מי להאשים במה שלא עובד בחיים שלנו) או לבחור לקחת אחריות על החיים שלנו. אנחנו כבר לא חסרי אונים כפי שהיינו בילדות. אפשר להתחיל לקחת אחריות ממש ברגע זה, אף פעם לא מאוחר מדי.
שלישית, כפי שעשתה מתאמנת אחרת שלי, אפשר לעשות רשימה של דברים טובים ודברים שיש לנו עליהם ביקורת שירשנו מההורים שלנו, ולהחליט שאנחנו עושים עבודה פנימית ומנסים לשנות בנו את אותם דברים שאנחנו פחות אוהבים. זוהי התבוננות מומלצת מאד שעשויה להדהים אותנו, כי אם אנחנו עושים אותה ממקום נקי, היא מראה לנו שירשנו המון דברים מההורים שלנו.
אותה מתאמנת עשתה עבודה נפלאה והיא מרגישה היום הרבה יותר טוב עם עצמה, וכתוצאה מזה גם עם סביבתה.
מסובך?
בהחלט.
אפשרי?
בוודאי.
מתגמל?
אין לכם מושג כמה.
בהצלחה,
ירון

 

שיפור יחסים קשור בביטחון עצמי.

רוצה להעלות את הביטחון העצמי שלך?

מזמין אותך להוריד מדריך שכתבתי: "איך תחזקו את הביטחון העצמי שלכם ב-10 צעדים":

להורדת המדריך: goo.gl/Wfq4mn

1028 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת ירון שור
אמנות ההקשבה ואיך היא יכולה להשפיע על הביטחון העצמי של הילדים שלך הקשבה היא אומנות והיא נרכשת. כשאנחנו מקשיבים למישהו עד הסוף ואחר כך משקפים אותו - מקשיבים למה שנאמר כפי שנאמר וחוזרים על מה שהוא אומר - בלי לתקן, בלי להוסיף, בלי לשנות, בלי לגרוע, בלי לפרש - הקשבה כזאת ושיקוף נותנים תוקף למה שנאמר - שזה בסדר, אני מבין אותך ומקבל אותך כפי שאתה. ולכל אחד, ולילדים שלנו בפרט, חשוב מאד שיקשיבו להם וישקפו אותם, ובכך יתנו תוקף למי שהם. למידע נוסף: 054-8070309
פורסם בקטגוריית אימון אישי, לפני 6 שנים 5 חודשים
איך להתקרב לאנשים? שבע דרכים עיקריות להתקרב לאנשים רובן ככולן נשענות על מחקרים
פורסם בקטגוריית אימון אישי, לפני 5 שנים 2 חודשים
מה אמר לי בני בן ה-6 ששימח אותי מאד איך לחיות את החיים הללו בלי לפגוע באחרים אך גם בלי לפגוע בעצמנו זה אחד האתגרים הגדולים בחיים
פורסם בקטגוריית אימון אישי, לפני 5 שנים 3 חודשים
מי אחראי על התוצאות העסקיות שלך? מי שאחראי על התוצאות העסקיות שלנו זה אנחנו. יש לנו 100% אחריות על התוצאות שלנו.
פורסם בקטגוריית אימון עסקי, לפני 5 שנים 7 חודשים
כמה ה-well-being משפיע על העבודה שלכם? ה-well-being שלנו כולל תזונה, שינה, פעילות גופנית, בריאות, יחסים ופנאי. הוא משפיע בצורה ניכרת על העבודה שלנו.
פורסם בקטגוריית אימון עסקי, לפני 5 שנים 7 חודשים