לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4427 מאמרים 1315 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

Sexting

פורסם בתאריך 01/11/2016      /      נכתב ע"י cyberworldisrael

שלום, לאור העובדה שלא רבים מבינים את המונחים המסתובבים ברשת היום ננסה בכל פוסט להסביר כמיטב יכולתנו.

סקסטינג  היא פעולה של שליחה וקבלה של חומר מיני בעיקר דרך טלפונים ניידים או בשם המוכר סמארטפון.

המונח סקסטינג בנוי משני מילים והם "סקס" ו"טקסטינג" שבעצם מדבר על שליחה של טקסטים בין שני אנשים כשהם מעבירים תוכן מיני ולא רק כהודעות אלא גם בצירוף תמונות מיניות או עירום. 

התופעה הפכה לכר פורה בעיקר מאז צאת מצלמות בטלפון חכמים ורוב האנשים שמשתמשים בזה הם בעיקר גברים / נשים שמפלרטטים זה עם זו ושולחים זה לזו תמונות לפי בקשת הצד השני.

האם סקסטינג הוא בשליחה של סמס בלבד?
לא למעשה התופעה נפוצה גם באפליקציות  כגון וואטסאפ, סנאפצ'אט, קיק .

תופעות לוואי של סקסטינג?
אחד מהתופעות של סקסטינג היא הלחץ המופעל על נערות קטינות לשלוח תמונות שלהן בעירום תוך שיחה עם נער שהיא מאוהבת בו וזה מפיץ את התמונות בין חברים והתמונה עוברת כמו שדה בוער בין תלמידים בבית הספר. אותה נערה שמאוהבת בנער מוכנה לעשות הכל כדי לא לאבד אותו וברגע של חולשה שולחת לו את מה שהוא מבקש מבלי לחשוב על ההשלכות של מה עלול לקרות עם התמונות האלה יתגלגלו הלאה. ברור שהנער/בחור/גבר שמנהל איתה שיחה מבטיח שהתמונות הן רק לעיניו בלבד ושהוא ימחק אותן אבל בפועל כפי שרואים לא מעט בחדשות התמונות האלה מוצאות את דרכן לטלפונים נוספים ומשם לרשת האינטרנט.

התופעה לא מדלגת גם על נערות בוגרות ונשים שמחפשות קשר בצ'אטים ופייסבוק ולא פעם נופלות גם הן לאותה מלכודת של סקסטינג שבה הגבר מהצד השני או הבחור בו היא מאוהבת מבקש ממנה לשלוח לו תמונות עירום שלה  והיא מתפתה אחרי שכנועים ושולחת לו את מה שהוא מבקש רק כדי לגלות מאוחר יותר שהוא שיתף את התמונות שלה עם חברים או לאחר שנפרד ממנה דאג שהתמונות יגיעו לרשת האינטרנט.

זו תופעה לא נעימה ולכן כדאי לחשוב פעמיים לפני שמתפתים לשתף תמונות אינטימיות עם גברים או נשים שמבקשים מכם לשלוח תמונות עירום שלכם, אף לא יודעים לאן זה עלול להתגלגל.

מבחינת הורים, חשוב לשים לב מה הבנות שלכם עושות כשהן בצ'אט והאם הן מודעות לסכנות של סקסטינג אם הן נתקלות בבקשה כזו מצד בנים בכיתה או מישהו שהן דלוקות עליו. קשה מאוד להחזיר את הגלגל לאחור מהרגע שבו מתחילים להתגלגל התמונות וברגע שהן מגיעות לאינטרנט זה כמעט ובלתי אפשרי לעצור אותם מלהתגלגל לא משנה כמה פעמים יורידו אותן מהרשת, איך שהוא מישהו ידאג להעלות אותן מחדש לרשת.

מקווה שאתם מבינים היום טוב יותר את המונח סקסטינג ואת ההשלכות השליליות שלו!
אתם מוזמנים לבקר באתר שלנו:
www.cyberworld.co.il
 

1354 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת cyberworldisrael
השוואת הרשאות בין אפליקציות של קופות חולים השוואת הרשאות בין אפליקציות של קופות חולים
פורסם בקטגוריית טלפונים סלולריים, לפני 6 שנים 6 חודשים
חושד/ת שמרגלים אחרי הנייד שלך חושד/ת שמרגלים אחרי הנייד שלך תוכנת ריגול - לא רק בסרטים
פורסם בקטגוריית אבטחת מידע, לפני 6 שנים 8 חודשים