לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4245 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בני 55 ומעלה: הכי פעילים באתרי הכרויות

פורסם בתאריך 05/06/2017      /      נכתב ע"י אלפא-הכרויות

אם חשבתם שעולם ההיכרויות ברשת שייך לצעירים בלבד, תחשבו שוב. מסקר שנערך בארצות הברית מסתבר שבני ה-55 ומעלה מחפשים אהבה ברשת ורבים מהם אף מוצאים אותה תוך מספר קטן של דייטים

צילה הייתה בת 65 כשהחליטה לפתוח כרטיס באתר הכרויות. שנתיים לפני כן הכירה בתה יעל, את מי שלימים נהיה בעלה באתר הכרויות, ובאותו חודש התחתן אודי, הבן של השכנים, עם האישה שפגש גם הוא באינטרנט. "אם יעל ואודי יכולים", חשבה צילה, שהתאלמנה מבעלה יוסי חמש שנים לפני כן, "למה שלא אנסה בעצמי?". כעבור חודש ושלושה דייטים עם גברים נחמדים, היא פגשה את אילן – בן 70 וגרוש פעמיים.

אילן הצטרף לאתר ההיכרויות כחמישה חודשים לפני פגישתם. לקח לו כמה שנים להתגבר על הפרידה מאשתו השנייה, אבל הוא החליט שדי לו בבדידות והוא מחפש כעת שותפה חדשה לדרך – מישהי שתצא אתו לטיולים שהוא כל כך אוהב, תלך איתו לתיאטרון פעם בחודש ותאכל איתו במסעדה טובה מדי פעם.

הם נפגשו בבית קפה קטן במושב בצפון השרון. תחילה נדמה היה לצילה שאילן קצת מבוגר בשבילה, אבל אחרי חצי שעה הוא כבר נראה לה צעיר למדי. החיבור היה מיידי. חצי שנה לאחר מכן, נישאו צילה ואילן בטקס צנוע בחצר ביתה של צילה, בנוכחות חמשת הילדים – שניים שלה ושלושה שלו. "בגילנו", חשבו שניהם, "אם רואים משהו טוב צריך להושיט יד ולגעת בו. לא כדאי לחכות".

 

מישהו לרוץ איתו

אם נדמה לכם שהכרויות מקוונות הן עסק של צעירים – טעות בידיכם. בארצות הברית, למשל, כך טוענים בלשכת הסטטיסטיקה האינטרנטית Experian Hitwise, בני ובנות 55 ומעלה הם חברי הקבוצה הפעילה ביותר באתרי ההיכרויות. הבאים בתור הם בני ובנות 45־54. אחוזי הגירושים בקבוצות הללו גבוהים מאוד. מי שמתגרש או מתאלמן בעשור החמישי או השישי של חייו, מבקש בשלב זה או אחר להתחיל בפרק ב'. ואם אפשר, אז למה לא באינטרנט?

בפגישה הגורלית ההיא באותו בית קפה, גילו צילה ואילן תוך חצי שעה בלבד, המון תחומי עניין שמשותפים לשניהם – שניהם אוהבים מאוד את ההצגות של תיאטרון "גשר", שניהם נוהגים להאזין בכל בוקר לחדשות ברשת ב' ושניהם חולמים כבר שנים על טיול ארוך ביפן. לא במקרה הביא גילוי תחומי העניין המשותפים לחיבור מיידי. "החזרה לעולם ההיכרויות בגיל מבוגר יכולה להיות דבר מאיים ולא פשוט", אומרת עמית רז, הפסיכולוגית של אתר ההיכרויות אלפא.

 

לדבריה, "אחרי מערכות יחסים ארוכה ונוחה צריך פתאום להיחשף ולחזר, אבל יש בחיפוש בגיל מבוגר גם משהו מעודד: רווקים ורווקות בשנות ה־20 וה־30 לחייהם מרוכזים לרוב במציאת פרטנר לנישואים ולהקמת משפחה. לעומתם, בני ה־60 פלוס הם קהל רגוע יותר. רובם כבר היו נשואים בעבר והקימו משפחות. אפשר להניח שהם מחפשים עכשיו משהו אחר – שותפות, חברות, מישהו לשוחח אתו, לטייל איתו, להאזין למוזיקה, לצפות בסרט. כשאין לחץ להקמת משפחה ולא מקשיבים לתקתוקו של השעון הביולוגי, אפשר להתרכז בדברים אחרים, חשובים לא פחות".

לפני 20 שנה סיכוייה של אישה כמו צילה או של גבר כמו אילן למצוא פרטנר חדש במעגלים החברתיים שאליהם השתייכו (עבודה, שכונה וכיוצא באלו) לא היו גבוהים במיוחד, ואפשר בהחלט להניח שאלמלא האינטרנט לא היו דרכיהם של צילה ואילן מצטלבות. מדובר, אפוא, במהפכה של ממש.

שלא כמו דור ה־Y (ואפילו דור ה־X), שנולדו אמנם הרבה לפני אתרי ההיכרויות והרשתות החברתיות אבל התבגרו בעידן האינטרנט, בני ה־60 וה־70 שייכים לדור שנהג לפרסם מודעות בעיתון כדי למצוא שידוך. הם נפגשים כעת באינטרנט - עולם חדש ומרגש המספק להם, ברגעים שבהם נדמה להם שהכל כבר מאחוריהם ודבר כבר לא יכול להפתיע אותם, הזדמנות להתחיל מחדש.

 

1062 צפיות
4 כניסות
מאמרים נוספים מאת אלפא-הכרויות