לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4245 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מאמרים של המשתמש - רון יפרח

מספר מאמרים למשתמש זה : 10

רשימת קטגוריות
ספורט, תזונה וכושר גופני
רוצה להתחיל להתאמן מאיפה להתחיל? האמת שזאת שאלה שאני משער שענו עליה לפחות עשרות אלפיי פעמים בעבר לראייה: (About 189,000 results (0.27 seconds) ) Google
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 3 שבועות 3 ימים
האם אני צריך לגוון את האימון שלי כדי לראות תוצאות? הרבה מתאמנים נוטים לשאול אותי זאת אני מניח שרובנו כבני אדם מאוד נהנים מגיוון ולכן צריך לגשת לשאלה המוצגת בצורה נכונה אני אתייחס לשאלה משני הבטים שונים כאשר ההיבט הראשון הוא ההיבט של גיוון וזאת על מנת ליצור התמדה וכתוצאה מההתמדה יהיה ניתן לראות תוצאות.
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 3 חודשים 3 שבועות
הפסקה מאימונים "איך לא לאבד את מסת השריר שצברנו"!! שמירה על מסת השריר מהווה אתגר במיוחד בתקופות מסוימות (כמו בחולי) לצערנו הספרות המדעית שיש לנו בנושא מראה שאפשר לאבד מסת שריר גדולה ובמהירות אם נתעלם מההמלצות הבאות לדוגמא: מחקר מ- 2016 שנערך על אוכלוסיה לא מאומנת, הדגים שבמנוחה מוחלטת למשך שבוע במיטה (אומנם קיצוני אבל לצורך אפקט השוק!) נראה איבוד משמעותי של עשרות אחוזים ממסת השריר.
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 5 חודשים 23 שעות
המכניזם מאחורי ירידה/ עליה במשקל. קלוריות כיחידת אנרגיה מספיק עם הבדיות! קלוריוותתת! כתבתי מאמר קטן ומסוכם בנושא קלוריות ירידה או עלייה במשקל. מאמר בעל אמיתות מדעיות שיסכם בקצרה ויתן לך את הכלים להצליח פעם אחת ולתמיד וגם להבין את המכניזם מאחורי ירידה/ עליה במשקל. דיסקלימר: אין פה מיתוסים ובדיות, אך ורק אמיתות מדעיות הקריאה לרצינים בלבד!
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 7 חודשים 1 שבועות
לא לכולם מתאים מאמן כושר אישי! היי חברים אז חלקכם כבר ראה את הפרסום שלי וחלק מכם פנו אלי אני רוצה לעשות סדר בפורום (לאחר פניות ותהיות בנושא) אם בחרתם להעזר בשירותיו של מאמן/ת או שאתם שוקלים את זה תנו לי להסביר למי זה מתאים ולמי זה לא יתאים (מה מקבלים ומה לא).
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 8 חודשים 1 שבועות
ירידה במשקל הדרגתית VS ירידה מהירה במשקל מה עדיף?! ירידה במשקל הדרגתית VS ירידה מהירה במשקל סקירה שיטתית ומטא אנליזה (ממוצע משוקלל של תוצאות המחקרים) מיוני 2020 עושה לנו סדר בנושא לאחר מספר מחקרים אשר לא סיפקו תוצאות אחידות
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 8 חודשים 3 שבועות
האם אני באמת מבוגר מידי להתחיל להתאמן..? מטה אנליזה מיוני 2019 מצאה כי מתאמנים מעל גיל 60 אשר סובלים ממחלת אלצהיימר הראו פחות ירידה קוגניטיבית כאשר ביצעו פעילות גופנית. משפרת את מצב הרוח: בפשטות, פעילות גופנית גורמת לנו להרגיש טוב. ועוזרת להקל על תסמיני חרדה ודיכאון, להגביר את תחושת ההרפיה וליצור תחושה כללית של רווחה ורוגע. מחקר משנת 2019 על גברים בוגרים בני 65 מצא כי היתרונות של פעילות גופנית לשיפור מצב הרוח נמשכים גם בגיל מבוגר.
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 9 חודשים 1 ימים
האומנם הכל גנטיקה? - השפעה של ביצוע פעילות גופנית על תאומים זהים. הפעם בנושא קצת שונה ומרתק בדרכו אני ממש נהנתי מהקריאה וכמובן מהממצאים אז המחקר שלנו פורסם ב2018 European Journal of Applied Physiology למה דווקא תאומים זהים: "תאומים זהים ידועים גם בתור תאומים מונוזיגוטים. הם נובעים מהפריה של ביצית אחת שמתפצלת לשניים. תאומים זהים חולקים את כל הגנים שלהם ורק עקב הפרעה נדירה יהיו בעלי מין שונה" למה זה חשוב: על מנת למדוד בצורה איכותית השפעות שנגרמות כתוצאה מפעילות גופנית ללא הבדלי גנטיקה.
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 9 חודשים 1 שבועות
תוכנית האימון הטובה ביותר קווים לדמותה?! אז מזה זמן רב אני מקבל מספר הודעות מסרונים/דוא"ל ובקשות רבות : "רון, מה עלי לעשות לאימון ואיך תוכנית האימון שלי צריכה להיראות?" אז היום לאחר שגיבשתי לכתב אתן את הדגשים שלי לתוכנית אימון טובה אשר מתבססת על עקרונות מדעיים ומכוונת במיוחד עבורך האינדיבידואל.
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 10 חודשים 2 ימים
ההשפעה של דיבור עצמי על הביצועים באימון כושר! ההשפעה של דיבור עצמי - ניתוח ביצועים במהלך תרגיל לחיצת חזה בספסל. בואו ונכנס לעניין מיקסום הביצועים ועכשיו קצת לאספקט פסיכולוגי חשוב ביותר. נקודה לציון - יש בידנו כבר המון כלים ואשמח לשיתוף של סקירה/סקירות שאהבתם בין אם זה עם חברים משפחה או למכרים אשר מבצעים פעילות גופנית אני מאמין שהם יעריכו אם תחשבו עליהם וגם על הדרך עזרתם למישהו. אז בואו ניגש לנושא...
פורסם בקטגוריית ספורט, תזונה וכושר גופני, לפני 10 חודשים 1 שבועות