לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4657 מאמרים 1427 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מאמרים של המשתמש - יעקב רוב

מספר מאמרים למשתמש זה : 23

להיות אנושי, זה להיות רוצח ? התנ"ך תומך ברוע אנושי, יצר האדם רע והרוע האנושי קיים מאז שנוצר היקום. אין חדש ולא יהיה חדש תחת השמש. ההוכחה: טבח של שני מיליון בשבטים באפריקה, טבח שבטים של 2 מיליון נפש, פירוק יוגוסלביה של העמים ביניהם: טבח סרברניצה היה הטבח הגדול ביותר שאירע ברצח העם הבוסני, בתהליך השמדה המונית שתוכנן בקפידה מזה חודשים בידי הכוחות הסרבים. רצח הסרבים ביוגוסלביה על ידי הקרואטים ועוד ועוד. היום 10 ארגוני טרור מאיימים על יותר ממיליארד בני אדם מתוך כ- 8 מיליארד אוכלוסיית העולם!!!
פורסם בקטגוריית פלילי, לפני 6 חודשים 3 שבועות
כוחה של תפילה תפילות סוחפות אנשים למערבולת של ניתוק מהמציאות אבל, איש באמונתו יחיה, ולמי שזה עושה טוב, מה טוב.
פורסם בקטגוריית פילוסופיה, לפני 1 שנים 4 חודשים
ארה"ב עלולה להיות משענת קנה רצוץ ולכן על ישראל לסמוך יותר על אירופה? על ישראל לקחת בחשבון "שייתכן כי עוד מעט לא תהיה לנו אמריקה להישען עליה".
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 1 שנים 6 חודשים
ליקויים ברשויות המקומיות כלבנת היסוד של העורף הישראלי בעתות חרום ההיערכות למתן סיוע לאוכלוסייהבתחומים שונים אמורה להיעשות באמצעות המחלקות והאגפים של כל רשות ורשות שיפעלו במסגרת מכלול הטיפול באוכלוסייה. למרות קיומם של נהלים והנחיות באשר לטיפול באוכלוסייה.
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 1 שנים 6 חודשים
החטאת רובץ ואלינו תשוקתו וימשול בנו : על הרוע שאף פעם לא נטש אותנו הרוע היה כאן מאז הפיכתו של האדם ממלקט פירות צמחוני לטורף. מאז היא טמונה בזיכרון האנושי ההיסטורי, תהליך המכונה "מאדם לזאב." ואיך להתמודד? השתדלו להיות ישרים ותורמים לחברה ולמדינה , אולם זכרו כי עדיף לחיות מכוער ולנצל את הרוע למען עשות טוב - מאשר למות יפה !
פורסם בקטגוריית פסיכולוגיה, לפני 1 שנים 6 חודשים
עולם של סמלים-האדם מעצב את עולמו על ידי סמלים האדם התבוני בונה את עולמו באמצעות מבנים סמליים
פורסם בקטגוריית פילוסופיה, לפני 1 שנים 6 חודשים
האם צה"ל אכן ערוך למלחמה הבאה? "צה"ל אינו ערוך למלחמה הבאה", טען בדאגה רבה נציב קבילות החיילים יצחק בריק בתחילת השנה. "אני נלחם כדי שנוכל לעמוד במלחמה הבאה, שתהיה האיומה מכול
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 1 שנים 6 חודשים
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 1 שנים 6 חודשים
רפורמה בשפה הטבעית - האם מונחי השפה הרגילה רבי-משמעויות? השפה המחקרית, המשפטית, ובין אישית היא רבת משמעויות במקרים רבים. גם בין בני אדם, לדעתי, מונחי השפה הרגילה לעיתים מעורפלים ולא חד-משמעיים.
פורסם בקטגוריית תקשורת בינאישית, לפני 1 שנים 6 חודשים
יצירת איים מלאכותיים בים - במטרה לשפר את רמת הביטחון לאומי איים מלאכותיים עשויים לתרום משמעותית לביטחון הלאומי של מדינת ישראל משלושה היבטים: (1) פתרון דמוגרפי (2) תקיפת גורמים עוינים (3) פתרון מדיני עם הפלשתינים.
פורסם בקטגוריית צבא וביטחון, לפני 1 שנים 7 חודשים
עברייני צווארון לבן חייבילדעת כי הצווארון הלבן יהפוך לצווארון שחור משחור 5,792 פס"ד מצביעים על ענישה בלתי מידתית של עברייני צווארון לבן בישראל שמבצעים פשע כלכלי ששודד את קופת המדינה.
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 1 שנים 7 חודשים
הרוע שאף פעם לא ינטוש אותנו גילו של הרוע האנושי ורוע בכלל בכדור הארץ הוא כגילו של יצר לב האדם. הרוע, יש גורסים, טבוע בנו, הוא חלק מאתנו.
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 1 שנים 7 חודשים
אור ירוק לעיני האמונים על הערכאה המשפטית בישראל ד"ר יעקב רוב בישראל טוענים לקיפוח ואי צדק במערכת המשפט
פורסם בקטגוריית פלילי, לפני 1 שנים 7 חודשים
פיטורין-אף אחד לא הכין אותי פיטורין מעל גיל 50
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 1 שנים 7 חודשים
המים כמקדמים את השלום במזרח התיכון וכמרכיב בביטחון הלאומי של ישראל הסכנה העתידית: פגיעה במקורות המים, המזון, אספקת החשמל, הבריאות וגם חשיפה לאיומים ביטחוניים.
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 1 שנים 7 חודשים
פילוסופיה של חוסן לאומי ייתכן וכל הגורמים לחוסן לאומי של אוכלוסייה כמו משאבים ומנהיגות וצדק חלוקתי לא קיימים במידה מספקת. בהינתן מצבי חרום שמסכנים קיום של אומה /עם, הרי שקיים יצר ההישרדות והקיום ומתקיים הצורך בשייכות גם בין אוכלוסיות הטרוגניות
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 1 שנים 7 חודשים
שחיתות ארגונית - הפחתת ההונאה עצמית עלינו להכיר במציאות שאצל כל בני האדם קיימת תכונת אישיות של הונאה העצמית, שנטמעה במוח האנושי. ישנן השפעות הקובעות החלטה על התנהגות פסולה בביצוע עבירות נגד מקומות עבודה. קיימת הנחה של אישיות מסוכנת לארגון: רמה גבוהה של המאפיין אישיות "הונאה עצמית", עלולה להשפיע על התנהגות פסולה של העובד תוך קבלת החלטות אינטואיטיבית(לא רציונלית) שגויה במקום העבודה.
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 1 שנים 7 חודשים
בטחון לאומי ונשק גרעיני מעצמות הגרעין, בהן ישראל, מחזיקות יחד ב-12,705 ראשי נפץ. השאלה היא האם מספר ראשי הנפץ הגרעיניים יגדל. לדעת הכותב, מכיוון שנשק גרעיני איננו יכול להשמיד מדינה שלמה, ומכיוון שעוצמת המכה השנייה מהטלת פצצות גרעיניות עלולה להיות קטלנית, וכמו כן עדיין קיים הזיכרון מהטלת פצצה גרעינית במלחמת העולם השנייה- לא תמהרנה מדינות עם נשק יום הדין להפעילו. כל זאת תחת הנחה שמנהיגי מדינות הינם שפויים?!
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 1 שנים 7 חודשים
ניהול בטחון לאומי בעולם משתנה במרחב האזורי של ישראל וכן במרחב הגלובאלי מתחוללים שינויים בעלי משמעות אסטרטגית ביחסים הבין-לאומיים ובתחומי הביטחון, החברה, הכלכלה ואחרים. כל אלה משפיעים על ביטחונה של מדינת ישראל.
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 1 שנים 8 חודשים
הפחתת ההונאה עצמית לצמצום שחיתות ארגונית תופעת ההונאה העצמית אינה חד ממדית. ניתן להסביר את מסוכנות ההונאה העצמית בפעולת עובדי הארגון על ידי עובדים ומנהלים, אל מול שלושה סוגי נאמנות (נאמנות תדמיתית, נאמנות ביצועית ונאמנות שיווקית) לארגון.
פורסם בקטגוריית חברה ומדינה, לפני 1 שנים 8 חודשים
ניתוח מנהיגות רמטכ"ל מלחמת יום כיפור 1973 ממצאי מודל פנתגרם לבחינת מנהיגות רמטכ"ל מלחמת יום כיפור 1973 רא"ל דוד אלעזר, מוכיחים כי תפקודו של הרמטכ"ל במלחמת יום כיפור 1973 זכתה להערכה הגבוהה של כ- 90% . בעשרים ימי לחימה עקובים מדם, הפך את גורל המלחמה הקשה ההיא מאווירה תבוסתנית ודיבורים על "חורבן הבית השלישי", הרמטכ"ל הוביל את מדינת ישראל לניצחון מרשים
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 2 שנים 10 חודשים
אנחנו לא מוכנים לשעת חירום רמת המוכנות למצבי חירום של 97 מתוך 257 הרשויות המקומיות בישראל שמהווים 37% , היא נמוכה עדבינונית
פורסם בקטגוריית צבא וביטחון, לפני 5 שנים 2 חודשים
כן לעולם חוסן החוסן הלאומי הבסיסי של ישראל אינו מותנה תגובה לדיון בנושא בטחון לאומי של ישראל במרכז לביטחון לאומי באוניברסיטת חיפה. הכותב הנו עמית מחקר במרכז לביטחון לאומי
פורסם בקטגוריית מדע, לפני 6 שנים 3 חודשים