לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4243 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מאמרים של המשתמש - יעקב רוב

מספר מאמרים למשתמש זה : 23

כוחה של תפילה תפילות סוחפות אנשים למערבולת של ניתוק מהמציאות אבל, איש באמונתו יחיה, ולמי שזה עושה טוב, מה טוב.
פורסם בקטגוריית פילוסופיה, לפני 5 חודשים 4 שבועות
קיומם של יותר ממיליארד בני אדם בעולם נמצא בסכנה תחת 10 קבוצות טרור בלבד תקציר הטרור מהווה מטרד גדול לממשלות זמן רב כמו ההיסטוריה שלו עוד מתקופת התנ"ך. עליית היטלר לשלטון בשנת 1932 עסקה בתכניות לרצח עם. אין בנמצא הגדרה טובה לטרור. למעשה, ייתכן שלא ניתן להגדיר זאת משום שהיא תהיה בלתי מוחשית והיא משתנה בהתאם להקשרים ההיסטוריים והגיאוגרפיים. נמצא כי הטרוריזם האתני הוא הסיבה העיקרית לטרנדים העולמיים של סכסוכים ומגמות טרור. כמו כן נמצא כי ארגונים שמטפלים באידיאולוגיה דמוקרטית נוטים פחות להיות מעורבים בטרור, וארגונים בעלי המאפיינים הבאים נוטים יותר לעסוק בטרור: הפרדה, רטוריקה המצדיקה אלימות, תמיכה זרה, דיכוי המדינה. כמו כן נמצא כי ארגונים שאין להם אידיאולוגיה דמוקרטית ויש להם את כל הגורמים הנ"ל הינם בעלי סבירות של 89% לעיסוק בטרור. העובדה כי 71% מהמצביעים האמריקאים בשנת 2014 היו מודאגים מהתקפת טרור על ארה"ב, מעידה על כך שארגונים אלימים כמו אל-קאעידה, המדינה האסלאמית ואל-קעידה בחצי האי ערב, עדיין מרחפים במוחם של אמריקאים רבים. אם תרצו או לא, הטרור ימשיך להיות בעיה עבור ארצות הברית, בנות בריתה ושאר הקהילה הבינלאומית. אי אפשר לבטל את הטרור - אפשר רק להשפיל אותו ולהגיע לנקודה שתאפשר לכל אחד לחיות את חייו בשלום יחסי. שתי דוגמאות לקבוצות טרור קטלניות פועלות כיום: מדינת עיראק האסלאמית וארגון "בוקו חראם " המהווה את הקבוצה הג'יהאדית בצפון מזרח ניגריה. אבל בוקו חראם מאיים כבר שנים על הקהילות הצפוניות של ניגריה. קיימים 10 ארגוני טרור שלבדם מאיימים על קיומם של יותר ממיליארד בני אדם בעולם . מושגי קרימינולוגיה, תיאוריה ושיטות יכולים לסייע להתחיל ולהבין את הטרור, שהוא בעיה גדולה שזקוקה לרעיונות מאנשים רבים עם פרספקטיבות שונות.
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 6 חודשים 5 ימים
ארה"ב עלולה להיות משענת קנה רצוץ ולכן על ישראל לסמוך יותר על אירופה? על ישראל לקחת בחשבון "שייתכן כי עוד מעט לא תהיה לנו אמריקה להישען עליה".
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 7 חודשים 1 שבועות
ליקויים ברשויות המקומיות כלבנת היסוד של העורף הישראלי בעתות חרום ההיערכות למתן סיוע לאוכלוסייהבתחומים שונים אמורה להיעשות באמצעות המחלקות והאגפים של כל רשות ורשות שיפעלו במסגרת מכלול הטיפול באוכלוסייה. למרות קיומם של נהלים והנחיות באשר לטיפול באוכלוסייה.
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 7 חודשים 1 שבועות
החטאת רובץ ואלינו תשוקתו וימשול בנו : על הרוע שאף פעם לא נטש אותנו הרוע היה כאן מאז הפיכתו של האדם ממלקט פירות צמחוני לטורף. מאז היא טמונה בזיכרון האנושי ההיסטורי, תהליך המכונה "מאדם לזאב." ואיך להתמודד? השתדלו להיות ישרים ותורמים לחברה ולמדינה , אולם זכרו כי עדיף לחיות מכוער ולנצל את הרוע למען עשות טוב - מאשר למות יפה !
פורסם בקטגוריית פסיכולוגיה, לפני 7 חודשים 1 שבועות
עולם של סמלים-האדם מעצב את עולמו על ידי סמלים האדם התבוני בונה את עולמו באמצעות מבנים סמליים
פורסם בקטגוריית פילוסופיה, לפני 7 חודשים 1 שבועות
האם צה"ל אכן ערוך למלחמה הבאה? "צה"ל אינו ערוך למלחמה הבאה", טען בדאגה רבה נציב קבילות החיילים יצחק בריק בתחילת השנה. "אני נלחם כדי שנוכל לעמוד במלחמה הבאה, שתהיה האיומה מכול
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 7 חודשים 1 שבועות
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 7 חודשים 1 שבועות
רפורמה בשפה הטבעית - האם מונחי השפה הרגילה רבי-משמעויות? השפה המחקרית, המשפטית, ובין אישית היא רבת משמעויות במקרים רבים. גם בין בני אדם, לדעתי, מונחי השפה הרגילה לעיתים מעורפלים ולא חד-משמעיים.
פורסם בקטגוריית תקשורת בינאישית, לפני 7 חודשים 3 שבועות
יצירת איים מלאכותיים בים - במטרה לשפר את רמת הביטחון לאומי איים מלאכותיים עשויים לתרום משמעותית לביטחון הלאומי של מדינת ישראל משלושה היבטים: (1) פתרון דמוגרפי (2) תקיפת גורמים עוינים (3) פתרון מדיני עם הפלשתינים.
פורסם בקטגוריית צבא וביטחון, לפני 8 חודשים 2 שבועות
עברייני צווארון לבן חייבילדעת כי הצווארון הלבן יהפוך לצווארון שחור משחור 5,792 פס"ד מצביעים על ענישה בלתי מידתית של עברייני צווארון לבן בישראל שמבצעים פשע כלכלי ששודד את קופת המדינה.
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 8 חודשים 2 שבועות
הרוע שאף פעם לא ינטוש אותנו גילו של הרוע האנושי ורוע בכלל בכדור הארץ הוא כגילו של יצר לב האדם. הרוע, יש גורסים, טבוע בנו, הוא חלק מאתנו.
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 8 חודשים 2 שבועות
אור ירוק לעיני האמונים על הערכאה המשפטית בישראל ד"ר יעקב רוב בישראל טוענים לקיפוח ואי צדק במערכת המשפט
פורסם בקטגוריית פלילי, לפני 8 חודשים 2 שבועות
פיטורין-אף אחד לא הכין אותי פיטורין מעל גיל 50
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 8 חודשים 2 שבועות
המים כמקדמים את השלום במזרח התיכון וכמרכיב בביטחון הלאומי של ישראל הסכנה העתידית: פגיעה במקורות המים, המזון, אספקת החשמל, הבריאות וגם חשיפה לאיומים ביטחוניים.
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 8 חודשים 2 שבועות
פילוסופיה של חוסן לאומי ייתכן וכל הגורמים לחוסן לאומי של אוכלוסייה כמו משאבים ומנהיגות וצדק חלוקתי לא קיימים במידה מספקת. בהינתן מצבי חרום שמסכנים קיום של אומה /עם, הרי שקיים יצר ההישרדות והקיום ומתקיים הצורך בשייכות גם בין אוכלוסיות הטרוגניות
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 8 חודשים 2 שבועות
שחיתות ארגונית - הפחתת ההונאה עצמית עלינו להכיר במציאות שאצל כל בני האדם קיימת תכונת אישיות של הונאה העצמית, שנטמעה במוח האנושי. ישנן השפעות הקובעות החלטה על התנהגות פסולה בביצוע עבירות נגד מקומות עבודה. קיימת הנחה של אישיות מסוכנת לארגון: רמה גבוהה של המאפיין אישיות "הונאה עצמית", עלולה להשפיע על התנהגות פסולה של העובד תוך קבלת החלטות אינטואיטיבית(לא רציונלית) שגויה במקום העבודה.
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 8 חודשים 2 שבועות
בטחון לאומי ונשק גרעיני מעצמות הגרעין, בהן ישראל, מחזיקות יחד ב-12,705 ראשי נפץ. השאלה היא האם מספר ראשי הנפץ הגרעיניים יגדל. לדעת הכותב, מכיוון שנשק גרעיני איננו יכול להשמיד מדינה שלמה, ומכיוון שעוצמת המכה השנייה מהטלת פצצות גרעיניות עלולה להיות קטלנית, וכמו כן עדיין קיים הזיכרון מהטלת פצצה גרעינית במלחמת העולם השנייה- לא תמהרנה מדינות עם נשק יום הדין להפעילו. כל זאת תחת הנחה שמנהיגי מדינות הינם שפויים?!
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 8 חודשים 2 שבועות
ניהול בטחון לאומי בעולם משתנה במרחב האזורי של ישראל וכן במרחב הגלובאלי מתחוללים שינויים בעלי משמעות אסטרטגית ביחסים הבין-לאומיים ובתחומי הביטחון, החברה, הכלכלה ואחרים. כל אלה משפיעים על ביטחונה של מדינת ישראל.
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 9 חודשים 4 ימים
הפחתת ההונאה עצמית לצמצום שחיתות ארגונית תופעת ההונאה העצמית אינה חד ממדית. ניתן להסביר את מסוכנות ההונאה העצמית בפעולת עובדי הארגון על ידי עובדים ומנהלים, אל מול שלושה סוגי נאמנות (נאמנות תדמיתית, נאמנות ביצועית ונאמנות שיווקית) לארגון.
פורסם בקטגוריית חברה ומדינה, לפני 9 חודשים 1 שבועות
ניתוח מנהיגות רמטכ"ל מלחמת יום כיפור 1973 ממצאי מודל פנתגרם לבחינת מנהיגות רמטכ"ל מלחמת יום כיפור 1973 רא"ל דוד אלעזר, מוכיחים כי תפקודו של הרמטכ"ל במלחמת יום כיפור 1973 זכתה להערכה הגבוהה של כ- 90% . בעשרים ימי לחימה עקובים מדם, הפך את גורל המלחמה הקשה ההיא מאווירה תבוסתנית ודיבורים על "חורבן הבית השלישי", הרמטכ"ל הוביל את מדינת ישראל לניצחון מרשים
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 1 שנים 11 חודשים
אנחנו לא מוכנים לשעת חירום רמת המוכנות למצבי חירום של 97 מתוך 257 הרשויות המקומיות בישראל שמהווים 37% , היא נמוכה עדבינונית
פורסם בקטגוריית צבא וביטחון, לפני 4 שנים 3 חודשים
כן לעולם חוסן החוסן הלאומי הבסיסי של ישראל אינו מותנה תגובה לדיון בנושא בטחון לאומי של ישראל במרכז לביטחון לאומי באוניברסיטת חיפה. הכותב הנו עמית מחקר במרכז לביטחון לאומי
פורסם בקטגוריית מדע, לפני 5 שנים 4 חודשים