לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4255 מאמרים 1289 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

ממונה בטיחות בעבודה

פורסם בתאריך 27/07/2017      /      נכתב ע"י דיגידם קידום אתרים

במדינה שלנו קיימת פקודת הבטיחות בעבודה אשר מגדירה את דרישות הבטיחות ע"י מדינת ישראל מכל העסקים והמפעלים, חוק ארגון הפיקוח על העבודה, אשר מגדיר מיהם האנשים אשר אמונים על המלאכה ונושאים באחריות לקיום שגרת בטיחות תקינה בארגון. מטרת חוקים אלו היא לשמור על בטיחות ושלום העובדים, על הבריאות שלהם, ולמנוע מהעובדים נזקים כלכליים למיניהם. החוק אומר ומטיל את האחריות על בטיחות העובדים ובריאותם על המעבידים שלהם  ובראש ובראשונה על "תופס המקום", לשם כך נועד מנגנון אכיפה וענישה כדי להבטיח שכל פועל לפי החוק. מתוך הבנת חשיבות הנושא של בטיחות בעבודה, מדינת ישראל מממנת פעילויות הסברה והדרכה בנושא בעיקר במקומות עבודה עצמן והן בקרב הציבור הרחב.

 

תפקידו של ממונה בטיחות בעבודה הוא  לתת עצה למעביד ולעזור לו  לקדם את תחום הבטיחות בארגון בכל הנוגע לחוקים, לתקנות ולתקנים הנוגעים לבטיחות, לסייע לו ולאנשי הצוות שלו בניהול ותכנון בכל הנוגע לתחום של בטיחות, וכמובן לקדם את התודעה אצל האנשים בנושאים אלו. ממונה בטיחות בעבודה  מוסמך להיכנס לכל מקום במפעל שבו מועסקים עובדים, לבדוק את סידורי הבטיחות, ולנקוט בכל הפעולות הנדרשות לצורך מילוי תפקידו.

תפקידו של ממונה בטיחות בעבודה הן: קיום הוראות תקנות ארגון הפיקוח על העבודה ולהכין תכנית הדרכות בטיחות לעובדים, להכין תכנית בטיחות וכן לוודא כי פועלים על פיה,  לחקור את הסיבות והנסיבות של תאונות עבודה ומחלות מקצוע, הכנת הוראות בטיחות ותמצית בכתב של מידע על הסיכונים בעבודה ועוד.

ברור לכולם והתחום של בטיחות  הוא רחב מאד, ובכל תחום עיסוק ישנם סיכונים שונים, ממוני בטיחות בעבודה עוברים התמחויות בתחומים ספציפיים בכדי לעסוק בהם בפועל. דוגמאות  לכך הן:  התמחויות ספציפיות כגון בטיחות אש, בטיחות קרינה, בטיחות עבודה בגובה, בטיחות בתחום החקלאות, הכימיה הלייזרים וכן הביולוגיה , בטיחות במשרד וכו'.

ישנם חברות רבות אשר נותנות יעוץ מקצועי לבטיחות בעבודה,  שירותי ממונה בטיחות בעבודה, בטיחות אש, ארגון מערך חירום מפעלי לבטיחות בחרום, תכנון וביצוע תרגילי חירום, ייעוץ למעבדות כימיות וביולוגיות, יעוץ ארגונומי, הכנת תיקי שטח ומפעל, ניהול סיכונים, כתיבת נהלי בטיחות, הדרכות בטיחות למנהלים ולעובדים, ימי עיון לממוני בטיחות, וכן קידום בטיחות. חשוב לציין שפנייה ויעוץ עם ממונה בטיחות בעבודה דבר חשוב והכרכי לתפקוד מפעל  בצורה בטוחה .

1814 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת דיגידם קידום אתרים
טיפים לשיפוץ חדר אמבטיה שיפוץ אמבטיה הינו נושא שעולה בדרך כלל לקראת מעבר לבית חדש או לקראת תהליך שיפוץ כולל של הבית הקיים. שיפוץ חדר האמבטיה יכול לשפר משמעותית את איכות החיים בבית ולהעניק לנו אפשרות להתפנק ולהירגע ב"ספא" פרטי משלנו.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 6 שנים 5 חודשים
מוסכים בירושלים בכל יום מגיעים לירושלים אלפי אנשים חדשים. כיוון והדרכים לירושלים עוברות דרך הרים, ישנם מקרים רבים בהם המון נהגים נתקלים בתקלה ברכב ונתקעים בירושלים. מקרים בהם התקלה לא קשה לטיפול, נהגים עצמם בדרך כלל מטפלים ברכב, אך אם זו תקלה מסובכת יותר, הם מוצאים את עצמם בחיפושים עבור מוסך טוב לסוג הרכב שלהם.
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 5 שנים 7 חודשים
מטופלים חולי לב – השתלות שיניים ביום אחד המשמעות של בעיות רפואיות כמו מחלות לב היא השתלת אביזרים מלאכותיים כגון קוצבי לב, מסתמים מלאכותיים, תומכי עורקים (סטנטים) ו/או נטילת תרופות קבועות לדילול דם ותרופות אחרות. מחלות לב יכולות להיות נרכשות (התקף לב, אי ספיקת לב ועוד) או מולדות (מומים בלב כמו דליפות מסתמים ובעיות מבניות נוספות). במהלך טיפולי שיניים לחולי לב עלולים להיווצר סיבוכים דוגמת זיהומים במסתמים, הפרעות לאביזרים המלאכותיים, תגובה לתרופות הניתנות בזמן הטיפול ואף התנגשות בין תרופות. חולי לב רגישים לטיפולים רפואיים ולכן יש לבדוק היטב את מצבם הרפואי לפני טיפולי שיניים, למשל, השתלות שיניים. במידה ומקפידים על הכנה נכונה ועל טיפול מקצועי, חולי לב יכולים לעבור את כל סוגי טיפולי השיניים, כמו השתלות שיניים בהרדמה מלאה או השתלות שיניים ביום אחד.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 6 שנים 11 חודשים
איך לבחור מוסך ללא ספק כל בעל רכב מבקש להכניס את מכוניתו לטיפול במוסך מקצועי אשר יספק לו את השירות הטוב ביותר, במחיר המשתלם ביותר. אם כן, מה חשוב לדעת לפני שבוחרים מוסך?
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 7 שנים 3 חודשים
מוסכי יונדאי יונדאי היא חברת רכב קוריאנית אשר נחשבת לאחד ממותגי הרכב המובילים בין יצרני הרכב בעולם, ודגמי המכוניות שלה לפופולריות רבה גם בישראל. זאת, כיוון שרכביה נחשבים לאמינים, איכותיים ומתאימים לצרכים של הנהג הישראלי ומשפחתו. חברת יונדאי מיובאת דגמים שונים לארץ, ביניהם רכבים פרטיים דוגמת יונדאי i10, יונדאי i20, יונדאי i30, יונדאי i35 Elantra, יונדאי Veloster ועוד, כמו גם רכבים מסחריים דוגמת יונדאי i800 וכן רכבי שטח ופנאי כגון יונדאי ix35 ויונדאי Santa Fe. כתוצאה מן הפופולריות הרבה של רכבי יונדאי בישראל, קיים צורך גובר בשירותי מוסך מקצועיים ברחבי הארץ, ובכלל זאת בשירותי מוסך יונדאי בראשון לציון.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 5 שנים 7 חודשים