לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4259 מאמרים 1291 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
טיפול משפחתי זוגי

טיפול משפחתי וזוגי

פורסם בתאריך 20/10/2015      /      נכתב ע"י mizugfamily

המשפחה שלנו היא מפלט מפני הלחץ והקשיים הנמצאים בעולם שבחוץ. החזרה הביתה אמורה לשמח ולהלהיב בציפייה לראות את היקרים לנו. אנשים רבים מגדירים את ההצלחה שלהם בין היתר לפי שביעות הרצון שהם מקבלים מהאושר המשפחתי. משפחה חזקה מספקת גב חזק לבני הזוג ולילדים להתפתח ולהתקדם בחיים. עם זאת, התמונה היא לא תמיד ברורה ואנשים רבים נאבקים עם קשיים אישיים, זוגיים ומשפחתיים על בסיס יומ יומי. מאבקים אלה יוצרים משקעים, תסכולים ותחושות מצוקה שונות בקרב כל בני המשפחה ומונעים מהם לממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם. במקרה כזה ניתן לפנות לקבלת טיפול משפחתי וזוגי שיסייע לגשר את הפערים ולהחזיר את האושר המשפחתי על כנו. 

החיים שלנו מלאים בדברים שגורמים לנו למתח וללחץ - עומס בעבודה, דרישות בלימודים, מצב בריאותי, מצב כלכלי, ציפיות מעצמך ומהסובבים אותך. כל אלה מצטברים לרגשות שונים המשפיעים על הקשר שלנו עם בני הזוג והילדים. בנוסף לכל אלה לפעמים החיים מזמנים אתגרים נוספים שזוגות מעטים מוכנים אליהם: ילדים עם צרכים מיוחדים, קשיים כלכליים, מריבות לגבי חינוך הילדים, שוני במנטליות בין בני הזוג ועוד. כל הדברים שנראים כשוליים ולא חשובים בתחילת הקשר, הופכים לחשובים ועקרוניים מאוד לאחר התרחבות המשפחה ובוא הילדים. מצב זה יוצר ריבים וחוסר הבנה בין בני הזוג. לכל אלה מתלווים כעס, תסכול ונטייה לשמור בבטן. הבטחון העצמי צונח ומונע מבני הזוג לממש את עצמם בקשר ובמישורים האחרים בחיים. ללא התייחסות ריבים אלו יכולים להביא לקץ מערכת היחסים ולפירוק המשפחה. 

מודעות של בני הזוג לבעיות ויכולת לתקשר ולפתור בעיות ביחד יכולה לסייע במצב זה, אך גם אלה לא מספיקים תמיד על מנת לגשר על הפערים ולמנוע את פירוק החבילה. בקרב זוגות שמלכתחילה לא פתחו את היכולות האלה בקשר שלהם המצב יכול להיות מדאיג אף יותר. ללא טיפול והתייחסות מתאימים קשיים אלה עלולים לפגוע בבני הזוג והילדים. 

טיפול משפחתי זוגי שם דגש על צרכי כל בני המשפחה ביחד ושל כל אחד לחוד. הטיפול נעשה בפורום המשפחתי, הזוגי והאישי, הכל בהתאם לצרכי המשתתפים ושיקול דעתו של המטפל. הטיפול נעשה לרוב על ידי איש מקצוע מוסמך עם הכשרה מתאימה שיכול להעניק את הכלים המתאימים ליצירת שיח ותקשורת בריאה, שיפור הקשבה הדדית, היזדהות, הבנה ועוד. הצלחץ הטיפול תלויה פעמים רבות במוטיבציה של כל בני המשפחה להצליח ובהיענות לטיפול. 

1675 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת mizugfamily
כיצד לבחור טיפול מתאים למשברים בזוגיות? אנשים רבים מתמודדים עם קשיים במערכות היחסים הזוגיות שלהם ובתוך המשפחה. פנייה לטיפול מתאים ההולם את הבעיה יכול לסייע במציאת פתרון מהיר יותר לבעיה.
פורסם בקטגוריית זוגיות, לפני 6 שנים 11 חודשים
כיצד ניתן להתגבר על משברים בזוגיות? משברים בזוגיות יכולות להופיע בכל גיל ובכל שלב בחיים. לבעיות בזוגיות יש יכולת להשפיע על כלל בני המשפחה ומצב הרוח בבית ולהפך - לדינאמיקה המשפחתית השפעה מכרעת על הקשר בין בני הזוג. מה עושים כשלא ניתן להתגבר על המשבר באופן עצמאי?
פורסם בקטגוריית זוגיות, לפני 6 שנים 11 חודשים
זוגיות במשבר זוגיות במשבר מאפיינת קרע בזוגיות הפוגע בתקשורת, הקשבה והבנה בין בני הזוג. חוסר התייחסות או טיפול מתאימים יכולים להביא להחמרת הבעיה ולפרידה. טיפול מתאים לבעיה יכול לסייע בשיקום הקשר והחזרת האהבה למערכת היחסים.
פורסם בקטגוריית אימון לזוגיות, לפני 7 שנים 6 חודשים