לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3955 מאמרים 1188 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מיילוג

מדריך לקניות בעלי אקספרס

פורסם בתאריך 15/01/2018      /      נכתב ע"י שלומית א.

בשנים האחרונות המסחר האלקטרוני רק הולך וגדל משנה לשנה. הצרכנים בעולם המערבי כולו ובישראל בפרט גילו את הכדאיות שבהזמנת מוצרים מחו"ל לצורך חסכון בעלויות והגדלת המגוון וכיום הקניות דרך הרשת הן חלק מרכזי מאוד בשוק המסחר הכולל וכבר החלו לפגוע באופן משמעותי במכירות של החנויות הרגילות. בשנים הראשונות הצרכנים הישראלים התמקדו בקניות מאירופה ומארה"ב באמצעות אתרי מסחר ענקיים כמו איביי ואמזון. גם היום הם מהווים חלק משמעותי ממחזור הרכישות, אך בשנים האחרונות השחקן המרכזי הוא דווקא אתר מהמזרח הרחוק- עלי אקספרס, שמוכר מוצרים מסין.

עלי אקספרס הוא זירת קניות אינטרנטית, בבעלות של קבוצת יאהו. בזירה זו, בדומה לאיביי, יש מוכרים שונים שמציעים את סחורתם במחירים אטרקטיביים, במיוחד בהשוואה למחירים בארץ.

איך לחפש מוצר בעלי אקספרס

ניתן לחפש לפי קטגוריות קבועות או לפי מילות חיפוש בשדה חופשי. בדרך כלל עדיף לחפש את המוצר אותו אנו מחפשים דרך הקטגוריה שאליה הוא שייך. החיפוש לפי מילים לא תמיד מדויק ודרך הקטגוריות אפשר להגיע למידע יותר מקיף ומהימן.

חשוב מאוד לבדוק את הדירוג של המוכרים בעלי אקספרס. הדירוג נקבע על פי שביעות רצון של הצרכנים לאורך זמן וכאשר מזמינים מחו"ל, האמינות של המוכר חשובה במיוחד.

הפרמטרים של הדירוג הם כמה זמן המוכר פעיל בזירה זו, אחוז הביקורות החיוביות, מהירות המשלוח ועוד. חשוב למכור מוכרים בעלי 95% ומעלה של פידבקים חיוביים ושפעילים בזירה לפחות חצי שנה. בנוסף לדירוג של המוכרים ניתן לבדוק בעלי אקספרס גם דירוג למוצר עצמו וזה דבר חשוב מאוד לבדיקה לפני הרכישה.

משלוח המוצרים בעלי אקספרס

כיוון שמדובר בזירת מסחר עם מוכרים שונים, כל אחד מהם יכול למעשה לעבוד בשיטת המשלוח שהכי נוחה לו. זה כמובן צריך להיבדק היטב לפני הרכישה. יש מספר דברים שחשוב מאוד לבדוק לגבי משלוח המוצר לארץ:

-עלות המשלוח- נגזרת בדרך כלל משיטת המשלוח. משלוח חינם נשלח באמצעות דואר רגיל, על כל חסרונותיו, בעוד משלוח באמצעות חברות בלדרות כמו מיילוג למשל, יעלה סכום לא משמעותי במיוחד, אך יגביר באופן משמעותי את אמינות המשלוח.

-מהירות המשלוח- בכל מוצר יש מידע אודות פרק הזמן שלוקח לשלוח אותו ופרק הזמן המשוער עד שהוא יגיע לקונה. גם כאן, יש יתרון למשלוח באמצעות מיילוג או חברות דומות כיוון ששיטה זו מקצרת את זמן ההמתנה.

-תשלום מיסים- יש שיטות משלוח שגורמות לתשלום מיסים שונים מצד הקונה כשהחבילה מגיעה לארץ. מע"מ נקבע לפי עלות המוצר ובעלות של עד 75$ אין חובת תשלום, אך ישנם מיסים נוספים שעלולים להיות משמעותיים לפי שיטת המשלוח. חשוב לבדוק את הנושא לפני ביצוע הרכישה על מנת להימנע מהפתעות בהמשך.

 
1050 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת שלומית א.
יום ספורט לילדים על החשיבות של פעילות גופנית לילדים בתקופת החופש
פורסם בקטגוריית בריאות ילדים ותינוקות, לפני 2 שנים 10 חודשים
השכרת רכב לחתונה רכבי יוקרה להשכרה ליום החתונה
פורסם בקטגוריית חתונות, לפני 3 שנים 2 חודשים
שער חשמלי בבניין משותף על מה צריך להקפיד בבחירת שער חשמלי לבניין משותף
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 3 שנים 2 חודשים
איך להצליח באתר הכרויות לעשירים? נרשמת לאתר הכרויות לעשירים ועדיין לא מצאת את האחד שלך? הנה כמה טיפים שיעזרו להגדיל את סיכויי ההצלחה שלך.
פורסם בקטגוריית הכרויות, לפני 3 שנים 5 חודשים
בניה מתקדמת היא גם בניה ירוקה בניה מתקדמת היא שיטת בניה לה לא מעט יתרונות. לא רבים יודעים זאת, אך שיטת הבניה המתקדמת היא גם שיטת בניה ירוקה במהותה, אשר מתחשבת בסביבה ושואפת לצמצום הנזק הסביבתי הנגרם במהלך תהליך הבניה.
פורסם בקטגוריית בניה אקולוגית, לפני 4 שנים 3 חודשים