לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3421 מאמרים 961 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
שחרור צוואר תפוס

המלצות לשחרור צוואר תפוס

פורסם בתאריך 20/03/2018      /      נכתב ע"י medicshop

המלצות לשחרור צוואר תפוס

צוואר תפוס הינו תופעה נפוצה בקרב הרבה מאוד אנשים. לרוב היא נובעת מתנועה לא טובה, ישיבה במשך שעות מרובות מול המחשב, בזמן שישנים בתנוחה לא נכונה, או כאשר נמתחים השרירים עקב סיבות כאלה ואחרות. בהחלט מדובר בכאבים לא נעימים אשר לא פעם פוגעים בתפקוד שלנו. אולם החדשות הטובות הן, שגם לבעיה זו יש פתרון.

כרית חימום לצוואר עם זרעי חיטה

עד כמה זה נפוץ?

כאבי צוואר תפוס הינם נפוצים מאוד, למעשה כמעט ולא ניתן למצוא אנשים שלא סבלו לפחות פעם אחת בחייהם מבעיה זו.

מהם התסמינים?

לצוואר תפוס כמה מאפיינים: הסובלים מהבעיה יתקשו לסובב את הראש מצד אחד לשני, צוואר תפוס עלול לגרום גם לכאבי ראש, וכמו כן כאבים במקומות אחרים בגוף, כגון הידיים והכתפיים. בהחלט תופעה לא נעימה, אולם ניתן להקל עליה. לא מעט פעמים כאשר הצוואר תפוס, הדבר אמור להדליק נורות אדומות, יש לבדוק מה מקור הבעיה. אך ברוב הפעמים הסיבות לכך הן אחרות, אולם הכאבים הללו גם פוגעים באיכות החיים וביכולת התפקודית. תופעת צוואר תפוס חולפת די מהר, אולם בזמן שהיא קיימת, מומלץ לקבל סיוע, וישנן דרכים רבות לטפל בבעיה.

עיסויים

מומלץ לפנות אל מעסה מקצועי, פעולת העיסוי בהחלט מסייעת לשחרור צוואר תפוס, היא מרגיעה ומפחיתה את כאבי השרירים, ובנוסף, זרימת הדם צפויה להיות טובה יותר.

תרגילים

בהחלט כדאי להיעזר באיש מקצוע אשר ימליץ לכם על תרגילים המתאימים לשחרור צוואר תפוס, התרגילים הללו מסייעים גם לשחרור שרירים אחרים, ובאותה העת ניתן גם להיעזר בסרטוני הדרכה באינטרנט, במיוחד באתר יוטיוב, כל שיש הוא לחפש אותם, לצפות, להפנים וללמוד את התרגילים, וכמובן לבצע אותם.

ענף ספורט מומלץ

ישנם גם ענפי ספורט אשר באמצעותם ניתן לשחרר צוואר תפוס. אחד המומלצים ביותר הוא שחייה, ואפשר להירשם לבריכה טיפולית עם מים חמימים, בה עובדים פיזיותרפיסטים מקצועיים אשר מכירים את כל השיטות והאפשרויות לשחרור צוואר תפוס.

חום וקור

עוד אפשרות היא לחמם או לקרר את הצוואר. חימום מסייע רבות לשחרור צוואר תפוס, הוא משחרר את השרירים, מגביר את זרימת הדם בגוף, אפשר לטבול באמבטיה חמה או פשוט להניח רטיות חמות באזור הצוואר.

לא להתעלם

בשום פנים ואופן אין להתעלם מכאבי צוואר תפוס, כפי שהוזכר כבר במאמר, לא תמיד נוכל לדעת מה מקורה של הבעיה, ולעיתים נדרשות בדיקות רפואיות. אולם כאבי צוואר עלולים להופיע גם לאחר יום עבודה, עניין זה רלוונטי ליושבים שעות מרובות מול המחשב, והמציאות מצביעה על כך שכמעט מחצית מהאמריקאים סובלים מצוואר תפוס עקב עבודה מול המחשב, ללא עזרים אגרונומיים, כמו כיסא מתאים, עכבר, משטח עבודה ומקלדת. לעיתים הכאבים מופיעים לאחר שנת לילה, וקיימות סיבות נוספות. כמו כן, התמכרות לנייד, גם היא עוד סיבה להופעת צוואר תפוס, הרי אנו נוהגים לרכון לעברו עשרות פעמים ביום.

סיבות לצוואר תפוס

כאשר הצוואר תפוס, יש לדעת כי אין זה קורה ללא סיבה. לרוב הבעיה נמשכת לאורך כמה ימים, אולם כאשר זה נמשך לאורך זמן יש לערוך בירור. האם הצוואר תפוס עקב תאונה? האם הבעיה נובעת ממחלה כרונית ניוונית? במקרים הללו הכאב יהיה רציף ויפגע הן בתפקוד היומיומי והן באיכות החיים, שכן למשך כמה זמן אדם יכול לסבול מכאבים ללא הפוגה? בנוסף, אולי יהיה זה מפליא לשמוע, אולם גם מעשנים כרוניים נוטים יותר לסבול מצוואר תפוס. הסיגריות גורמות לניוון והתדרדרות במצבם של הדיסקים המחברים בין חוליות הצוואר והגב. כמו כן, אנשים מעשנים, סובלים מירידה בחמצן. מן הסתם הפתרון היחיד לבעיה זו הוא להיגמל מעישון.

באיזו תנוחה אתם ישנים?

לעיתים קורה שאנשים מתעוררים בבוקר לאחר שנת לילה עם צוואר תפוס, זאת בשל תנוחת השינה שלהם. הרי בזמן השינה אנו לא נשארים לישון בפוזיציה אחת ויחידה, במהלכה יוצא לנו לשנות תנוחות, מה שעלול להשפיע על הצוואר.

פנייה לגורם מקצועי

אין זה מן הנמנע לפנות לגורם מקצועי, במקרה זה פיזיותרפיסט אשר בין היתר מלמד כיצד מבצעים תרגילים גם בבית. לרוב יש לפנות אליו במקרים הקשים יותר, לאחר פציעות, תאונות, כאשר לא חל כל שיפור וכאבי הצוואר רק נעשים קשים מיום ליום. לעיתים הכאבים אף עלולים להתפשט לעוד אזורים בגוף, כאשר הם מלווים בתופעות לוואי כלל לא נעימות.

מכשירים לטיפול בצוואר תפוס

מלבד כל השיטות להקל על צוואר תפוס שהוזכרו כבר במאמר, קיימות גם שיטות מתקדמות יותר. למשל מכשיר הנקרא מסג'ר, הוא מעסה את אזור הצוואר, ועל הדרך מרגיע ואף משחרר מתחים. זהו סוג של עיסוי באמצעות ויברציות, נעים לשימוש, והוא לא רק משחרר צוואר תפוס, אלא גם תורם להמרצת מחזור הדם. כמו כן, קיים מכשיר נוסף, הנקרא מיני מסג'ר, והוא מגיע עם תאורה. ניתן לבצע עיסוי רוטט, ובדרך זו להביא לרוגע וירידה ברמת הסטרס. מכשיר זה הוא בעל עיצוב מתקדם, ארגונומי, ניתן לנייד אותו ממקום למקום, זאת מכיוון שהוא קטן למדיי, והוא בעל יותר מנקודת עיסוי אחת.

שיטות יעילות נוספות

בצוואר תפוס ניתן גם לטפל באופן עצמאי בבית, זאת בתנאי שהבעיה איננה אורכת זמן ממושך. מכיוון שאזור הצוואר נוטה להיות דלקתי, רצוי לקרר את המקום למשך 20 דקות לערך עם קרח, יש לחזור על הפעולה כמה פעמים מידי יום. באותה מידה גם חום מסייע לבעיה. מומלץ לטבול באמבטיה עם מים חמים. עוד שיטה היא לבצע את התרגילים המתאימים בבית, כל זאת בכדי שנוכל שוב להזיז את הצוואר בחופשיות. והיה ואין כל שיפור, פיזיותרפיסט הוא הכתובת. אין לזלזל בכאבים או להזניח אותם, חשוב מאוד לאתר את המקור לבעיה ולטפל בה בהתאם.

1233 צפיות
12 כניסות
מאמרים נוספים מאת medicshop
מכשירי אינהלציה למבוגרים מחקר שהתפרסם ב-2015 בארה"ב בשיתוף בין בית הספר לרוקחות בצפון קרוליינה לאוניברסיטת טנסי למדעי הבריאות כלל מספר תובנות והמלצות הנוגעות לנושא מכשירי אינהלציה למבוגרים.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 2 שנים 3 חודשים
סוגי מד לחץ דם הקיימים בשוק מדי לחץ דם המכונים גם Sphygmomanometer הם מכשירים רפואיים המשמשים למדידת לחץ הדם. זהו אחד המכשירים הרפואיים האיקוניים ביותר שנמצאו (ונמצאים גם כיום) כמעט בכל שולחנו של רופא. השם Sphygmomanometer מהווה שילוב בין המילה היוונית "Sphygmos" שפירושה דופק לבין המונח המדעי "מנומטר" כלומר מכשיר מדידה.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 2 שנים 6 חודשים