לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3472 מאמרים 989 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בעל דירה להשכרה? אתה חייב לקרוא את המדריך השלם לבעל הדירה

פורסם בתאריך 26/03/2018      /      נכתב ע"י iagree

בכדי לתת לכם חיזוק נוסף שיעודד אתכם לאזור אומץ ולצאת לדרך, אספנו מספר טיפים, מניסיונם של אלה שכבר קפצו למים ויצרנו מדריך פרקטי למשקיע הנדל"ן המתחיל. כך תוכלו להרגיש שעשיתם כל מה שביכולתכם להביא לעסקה מוצלחת:


1. זה כתוב בספרים

וודאו שהנכס חוקי ועומד בכל ההגדרות לפני תחילת השכירות. מה זה אומר בפועל? על פי חוק השכירות המעודכן לספטמבר 2017 בכל נכס חייבים להתקיים תנאים כגון: מערכת למים נקיים ולניקוז תקין, מערכת חשמל או תאורה, פתחי אוורור ותאורה טבעית, דלתות וחלונות לסגירת פתחי האוורור והכניסה לבית ובנוסף, שלא קיים גורם סיכון בלתי סביר לשוכר או לבריאותו. שימו לב, אם קניתם נכס מקבלן או יד שנייה, מומלץ לערוך בדיקות בסיסיות כגון קיום הארקה בכל השקעים בבית. אל דאגה, תוכלו לעשות זאת באמצעות טסטר פשוט מ"הום סנטר" או חשמלאי.


2. אתם הייתם גרים שם?

השוק מוצף בדירות להשכרה. תנו לדייר סיבה טובה להיכנס ולהרגיש שזהו, הוא הגיע הביתה. אפשר ליצור חוויה טובה באמצעות ניקיון, עיצוב ותאורה נכונה - שווה להשקיע זמן וכסף ולייצר רושם ראשוני טוב.

3. פייר? שווה להתפשר

ברור, זה כבר הבייבי שלכם - השקעתם שם את הלב והנשמה ונטייתכם תהיה לתמחר את הדירה להשכרה במחיר יתר. העניין הוא, שעבור השוכרים המחיר הוא רגיש - הם יעדיפו דירות עם שכר דירה נמוך יותר על פני פרמטרים אחרים. כתוצאה מכך אתם עלולים לפספס חודשים שלמים של שכר דירה כאשר הנכס לא יאוכלס. חודש שכירות שהדירה עומדת ריקה (כולל הוצאות נלוות) בד"כ יעלה לכם הרבה יותר מאשר ירידה של ₪100-200 במחיר. לכן, כדאי לבדוק מחירי דירות בעלי מאפיינים דומים, מבחינת גודל, איכות ומיקום, באתרי החיפוש (יד2 ופייסבוק) ולשאול שכנים ומכרים בכמה הם שוכרים ומשכירים את הדירה שלהם, על מנת להישאר בסדר גודל ריאלי ומותאם.

4. האמנם ברור מאליו?

לא תמיד בעלי הדירות ערים לתשלומים ופרטים נוספים שצריך לקחת בחשבון: מה הארנונה המשולמת? מה גודל הדירה הרשום? עם איזה חברת גז עובדים? תשלום וועד בית? נהלים אחרים בבניין? איפה נמצא ברז המים הראשי? כדאי שתהיו על זה (:

5. עניין של טעם

איזה שוכרים אתם מחפשים? מה הסטטוס שלהם? מה מאפיין אותם? האם משפחה / סטודנטים / זוגות / רווקים / מעשנים? מה רמת הביטחון הכלכלי שלהם / אורך הזמן שנמצאים בדירה וכו'.

זה בסדר לבוא מוכווני מטרה וספציפיים אבל ככל שאוכלוסיית היעד אליה מכוונים גדלה, כך גדל הסיכוי להשכיר את הדירה בזריזות. המלצתנו - כל עוד תדאגו לקבל (לפני כניסתם לדירה) דו"חות ומידע רלוונטי על השוכרים, לצד ביטחונות מתאימים, לא יהיה לכם צורך לפסול אנשים מראש.
קיימים סוגים שונים של ביטחונות בשוק (שטר חוב, ערבות בנקאית, פיקדון, צ'ק ביטחון, תשלום שכר דירה באמצעות כרטיס אשראי) – אם אתם רוצים ללמוד יותר על הסוגים הקיימים בשוק – אתם מוזמנים לקרוא את הפוסט שלנו בנושא (לקשר לבלוג שמדבר על ביטחונות).
למי שמחפש ביטחון אמיתי לכסף שלו – אפשר להיעזר בשירות של חברת אייאגרי (לקשר לעמוד הבית)– תמורת אחוז נמוך משכר הדירה – ניתן לקבל עסקה ללא סיכונים ולהבטיח את ההכנסה בכל חודש. חשוב במיוחד כאשר משומלת משכנתא על הדירה או כאשר מסתמכים על ההכנסות מהדירה לפנסיה ובמקרה כזה - בעיות בתשלום עלולות לגרום נזק חמור.

6. תנו לו במה

צלמו את הנכס שלכם באופן המיטיב איתו, צרו מודעה שתמשוך את העין (עוד על כך בכתבה הזאת שלנו – קישור) (לקשר לכתבה שמסבירה איך לצלם את הדירה) ופרסמו באתרים המובילים בתחום: יד2 וקבוצות הפייסבוק שונות הכוללות צירופי מילים כמו "דירות להשכרה מפה לאוזן" או "דירה להשכרה בXXX".

7. תשוויצו בו

אוקי אז עכשיו שהנכס חוקי, מעוצב, מרשים ומפורסם - הטלפון לא מפסיק לצלצל. זה הזמן להציג אותו לשוכרים הפוטנציאלים ולהדגיש להם את היתרונות הבולטים של הדירה – מיקום, תאורה, השקט המאפיין וכו'. נכון, לא לכולם יש זמן וחלקנו יעדיף לקבוע שעות וימים קבועים (פרטים שמומלץ לציין במודעה), או להיעזר בשירותי תיווך (בתמורה לשכר טרחה של כחודש שכירות + מע"מ). בכל דרך שתתאים לכם, חשוב להבהיר למתעניינים לכמה זמן השכירות, מה הביטחונות שאתם דורשים (שטר חוב, ערבות בנקאית, פיקדון, צ'ק ביטחון או תשלום שכ"ד באמעות כרטיס אשראי) ומי אחראי על החשבונות. מחפשים הכי פשוט? הכניסו את המייל שלהם באתר IAGREE וסגרו את בדיקות הרקע והחוזה ברגע.

8. רק בדקתי!

יש מספר דרכים לערוך בדיקה אודות השוכרים ומומלץ מאוד לא לוותר על השלב הזה.

משכירים שונים ידרשו בקשות שונות – החל מתלוש משכורת, המלצות מבעלי דירה קודמים, בדיקה במאגרי מידע על שוכרים בעייתים. כמובן שהמלצת הבית היא להיעזר ב-IAGREE  ואנחנו נדאג לשאול את כל השאלות הנכונות עבורכם ולבדוק בכל מאגרי המידע הרלוונטיים שלשוכר אין בעיות.

9. בואו נתקדם

זה הזמן להגיע לתכלס ולהפיץ את חוזה השכירות לשוכרים שאיתם החלטתם להתקדם ונחשו מה? זה ממש לא סיפור. בימינו, אין צורך להפגש עוד פעם עם השוכרים כדי לחתום על חוזה שכירות ולגבות צ'קים, את הכל עושים דרך הנייד! חותמים על חוזה שכירות מומלץ ומקבלים תשלומי שכר דירה בקליק. בשלב זה, חוזה השכירות כבר אמור להכיל את כל התנאים המסחריים: שכר הדירה, תקופת השכירות, כן/לא תקופת נסיון ואופן התשלום ולכם נותר רק לשלוח ולחכות לאישור השוכר.

10. סע לשלום, המפתחות בפנים

לקראת תאריך הכניסה, העבירו את המפתח לדירה לשוכרים החדשים. המלצתנו היא לשמור מפתח רזרבי ברשותכם למקרה והשוכרים יאבדו או שתידרשו להיכנס לדירה כשהם אינם. בנוסף, פעם בכמה שנים – כדאי להחליף את המנעול.

11. היום הגדול

לקראת תאריך כניסת הדיירים לדירה, השלימו את כל התיקונים שנדרשו וביום עצמו הגיעו לקבל את פניהם. מעבר לקבלת פנים אנושית וחביבה רצוי שתדאגו לקרוא את השעונים - חשמל, מים וגז ותחתימו את השוכרים על תאריך הקריאה. אופציה נוספת היא לצלם את מצב השעונים ובאופן כללי את הדירה ביום הכניסה - תמונות המתעדות את שלמות החלונות והדלתות, מצב הריהוט, המקלחת, המטבח, נקיון הקירות ונקיון כללי, שיהוו אסמכתא לסטטוס הדירה ביום המסירה. בנוסף, הסבירו לדיירים על מערכות האזעקה, דוד, ברז ראשי של גז וארון חשמל מרכזי. באופן כללי, חשוב שתגיעו לדירה לפני ביצוע של כל העברת הריהוט על מנת לוודא שלא נגרם נזק בעת ההעברה.

12. הולכים על ביטוח

דאגו שלדירה יש ביטוח מבנה וביטוח צד ג' בתוקף ועדכנו את חברת הביטוח על שמות הדיירים החדשים כדי למנוע תביעה שלהם ע"י חברת הביטוח. חשוב שתזכירו לדיירים שהביטוח אינו כולל ביטוח תכולה ואם הם מעוניינים בכך, עליהם להוסיף זאת באופן עצמאי.

13. פקדון

דאגו להפקיד את הפקדון שקיבלתם כביטחון מהשוכרים בחשבון הבנק ולהכניסו לפק"מ לתקופה.

14. לישון בשקט

שאלו את עצמכם - האם תוכלו להתמודד עם מספר חודשים שבהם השוכרים לא משלמים שכר דירה? הדירה משלמת על המשכנתא? לכן, כדאי שתשקלו ברצינות לקחת שירות הבטחת תשלום עבור הנכס. לפעמים שווה להשקיע עוד כמה שקלים בחודש בשביל להיות מכוסים לאורך זמן. מניסיון אישי – במקרה של בעיה – הסיכוי לקבל את הכסף בהוצאה לפועל רק הולך ויורד עם השנים.

15. החלפות?

אל תוותרו על הסעיף המשמעותי הזה - החתימו את השוכרים החדשים על כל הטפסים הנדרשים לטובת החלפת המשלמים בחשבון המים/חשמל/גז וקבעו איתם באחריות מי לבצע את הסידורים הנדרשים. על מנת לוודא שלא יצברו חובות על שמכם, בקשו לראות את החשבון על שמם כחודש לאחר המעבר.

16.  יש לכם תוספות/ טיפים ועצות מניסיונכם? נשמח לשמוע (: אנחנו פה>> contact@iagree.co.il

בהצלחה (:

 

[Read More]  
iagree.co.il

 

704 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת iagree
איך משלמים עם iagree? לאחרונה הודענו שאנחנו פותחים את השימוש בפלטפורמה לקהל הרחב (כן.. גם אם אין לכם חשבון בלאומי קארד).
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 4 חודשים
למה לעבור לתשלום שכר דירה אונליין למה כל-כך הרבה שוכרים ומשכירים עוזבים את הצק'ים ועוברים לשלם שכר דירה אונליין?
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 4 חודשים
חולם על דירה מגניבה ומשכיר אנושי? תתחיל מיצירת פרופיל שוכר ב-iagree ה-linkedin של השוכרים או ה-airbnb של חוזי השכירות, כך או כך, נראה שפתיחת פרופיל שוכר ב-iagree הופכת למתבקשת ונחוצה יותר ויותר.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 3 שנים 3 שבועות
רוצים להשכיר דירה לסטודנטים? יש כמה דברים שכדאי שתדעו כבר תקופה שאתם חושבים להשקיע בנכס ולא סגורים איך ומה נכון לעשות כדי להפוך את ההשקעה לרווחית ככל הניתן ולכזו שדורשת התעסקות מינימלית ולא הופכת לעול. אחת הדרכים היעילות לעשות זאת היא להשכיר דירה לסטודנטים ולא בכדי רבים כבר משכילים לעשות כן.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 3 שנים 3 שבועות
משכירים דירה? הנה כמה טיפים להשכרת דירה שיעזרו לכם להתנהל נכון מהצעד הראשון המודעה על השכרת הנכס שלך רצה כבר כמה שבועות ברשת ו... כלום. כל מספר לא מזוהה שמתקשר מקפיץ אותך לכוננות שיא ובסוף - אכזבה, זו רק שולה מהבנק. אז יש לנו בשורות משמחות בשבילך – הנה כמה דברים פשוטים שאפשר לעשות בשביל שהמודעה שלך תזכה ביותר צפיות ובהתאם לכך, הדירה תושכר מהר יותר.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שנים 3 חודשים