לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בניה מתקדמת היא גם בניה ירוקה

פורסם בתאריך 30/04/2018      /      נכתב ע"י שלומית א.

בניה מתקדמת היא שיטת בניה שבשנים האחרונות תופסת תאוצה בענף הבניה הישראלי - הן לצורך בניה של מבנים מסחריים או תעשייתיים והן לצורך פרויקטים של בניית בתים פרטיים. מקורה של שיטת הבניה המתקדמת הוא בארה"ב, שם השיטה מוכרת מאוד ונמצאת בשימוש נרחב עבור רוב הפרויקטים של בניית בתים פרטיים.

בניה מתקדמת היא שיטת בניה לה לא מעט יתרונות: קיצור משך זמן הבניה באופן ניכר, צמצום מספר פועלי הבניין, בניה איכותית ומדויקת, חסכון בעלויות הבניה, בידוד תרמי ואקוסטי מעולה ועוד. לא רבים יודעים זאת, אך שיטת הבניה המתקדמת היא גם שיטת בניה ירוקה במהותה, אשר מתחשבת בסביבה ושואפת לצמצום הנזק הסביבתי הנגרם במהלך תהליך הבניה.

 

מהי בניה ירוקה?

 

בניה ירוקה היא גישה מערכתית כוללת לתכנון ולבניה של מבנים, אשר מטרתה היא צמצום הפגיעה בסביבה תוך חסכון באנרגיה, מים וחומרי גלם. גישת הבניה הירוקה מיושמת למעשה כבר בשלבי התכנון המוקדמים של המבנה, דרך שלבי הבניה בשטח ועד לשימוש ולתפעול של המבנה לאחר אכלוסו.

בניה ירוקה מכוונת ליצירת סביבת מגורים בריאה ונוחה, תוך פגיעה מינימלית בסביבה וצמצום השימוש במשאבים הטבעיים.

מטרה זו מושגת באמצעות שילוב של כמה עקרונות: שימור משאבים טבעיים בתהליך הבניה, הקטנת הפגיעה בסביבה, הגדלת היעילות האנרגטית של המבנה ושיפור איכות האוויר.

 

כיצד עקרונות הבניה הירוקה מיושמים בשיטת הבניה המתקדמת?

 

צמצום פסולת הבניה - בניה מתקדמת היא שיטת בניה בה רוב חלקי הבית מוכנים מראש במפעל ומגיעים לשטח כשהם כבר מוכנים להרכבה. תהליך ההרכבה אינו יוצר זיהום של חומרי בניין, וכמות פסולת הבניין הנוצרת בתהליך כולו קטנה באופן משמעותי מאשר בבניה מסורתית. בנוסף, מרבית פסולת הבניה בתהליך נוצרת במפעל עצמו כך שאתר הבניה והתושבים הסמוכים לו לא סובלים ממפגעי לכלוך ורעש.

 

חסכון אנרגטי - שימוש בחומרי בידוד מעולים ובטכנולוגיות מתקדמות בשיטת הבניה המתקדמת מאפשר חסכון ניכר באמצעים לחימום או קירור. המשמעות של הבידוד התרמי המעולה הוא חסכון בשימוש במשאבים טבעיים כמו חשמל וגז, והפחתת זיהום האוויר.

 

תכנון ירוק - בזמן תכנון הבית נלקחים בחשבון כיוון הרוח ותנועת השמש, וזאת כדי לנצל באופן מקסימלי את האור הטבעי, אנרגיית השמש והאוורור הטבעי, ובכך לחסוך בהוצאות של גז וחשמל לחימום, קירור ותאורה.

בנוסף, מיקום הבית ותכנון הנוף סביבו לוקחים בחשבון ניצול מרבי של מי נגר עילי לצורך השקיה או להחדרה למי תהום.

 

שימוש בחומרי גלם ידידותיים לסביבה - בבניה מתקדמת נעשה שימוש בחומרי בניה הנחשבים לידידותיים לסביבה כמו עץ, גבס וצמר סלעים ומוצרי בניה ירוקים נוספים.

 

717 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת שלומית א.
יום ספורט לילדים על החשיבות של פעילות גופנית לילדים בתקופת החופש
פורסם בקטגוריית בריאות ילדים ותינוקות, לפני 4 שנים 2 חודשים
השכרת רכב לחתונה רכבי יוקרה להשכרה ליום החתונה
פורסם בקטגוריית חתונות, לפני 4 שנים 6 חודשים
שער חשמלי בבניין משותף על מה צריך להקפיד בבחירת שער חשמלי לבניין משותף
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 4 שנים 6 חודשים
איך להצליח באתר הכרויות לעשירים? נרשמת לאתר הכרויות לעשירים ועדיין לא מצאת את האחד שלך? הנה כמה טיפים שיעזרו להגדיל את סיכויי ההצלחה שלך.
פורסם בקטגוריית הכרויות, לפני 4 שנים 9 חודשים
מוצרי חשמל מקולקלים - לתקן או לא לתקן? כשמוצר חשמלי ביתי כמו מכונת כביסה, טלויזיה או מדיח כלים מתקלקל, עולה באפן טבעי השאלה - האם לזרוק אותו ולקנות חדש, או להשקיע בתיקון המוצר? ההחלטה האם לזרוק או לתקן היא לא החלטה פשוטה והיא תלויה במספר גורמים כמו גיל המוצר, עלויות התיקון ועוד.
פורסם בקטגוריית צרכנות, לפני 5 שנים 10 חודשים