לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3243 מאמרים 892 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מגדלי מגורים בישראל - פרויקט פסגת דן דוגמא למגמות בתחום

פורסם בתאריך 26/11/2018      /      נכתב ע"י סער

מגדל מגורים הוא בניין מגורים גבוה - מעל 10 או 12 קומות. בקרב אדריכלים ומתכנני ערים קיימים ויכוחים עד כמה מגדלים באמת תורמים לצפיפות העירונית והאם צפיפות זו באה על חשבון איכות החיים של התושבים, פקקים, בריאות, בטיחות וקיימות. אדריכלים רבים קובלים על כך שתכנון המגדלים מושפע מידי על ידי שיקולים קצרי- טווח של קבלנים במקום שיקולים רחבים יותר הנוגעים לטווח הארוך או שיקולים הנוגעים לכלל תושבי העיר כמו פקקים, הצללה עודפת, תחזוקה של מבני ציבור, ותחושת ניכור במרחב הציבורי. מאידך, אדריכלים שתומכים במגדלים טוענים כי למגדלים יש תרומה לבניית מרקם קהילתי במרחב העירוני המתחדש ושיש לעודד עירוב שימושי קרקע ובניית קומות ראשונות הכוללות מסחר כדי לעודד את כמות הולכי הרגל ותחושה נעימה ובטוחה יותר ברחובות ליד המגדלים. דוגמא לפרויקט כזה שנבנה בימים אלה הוא פרויקט פסגת דן ברמת גן, אשר כולל בחלקו שעל הרחוב שטחים המיועדים למסחר ומשתלבים היטב בסביבת הרחוב. להולכי הרגל לא צפויה תחושת ניתוק מכלל הרחוב, והמגדל גם מכניס לסביבה גינות ושטחים ציבוריים ובכך אינו מנותק מהסביבה.

 

גורד השחקים הראשון בישראל היה מגדל שלום, אשר התנשא לגובה של 120 מטרים, כלל 36 קומות, והחזיק במשך שנים בתואר גורד השחקים הגבוה ביותר במזרח התיכון. בישראל קיימים כ-500 מגדלים, כ-50 מהם מעל 25 קומות. רק כ-20 מהם מתנשאים לגובה 69-33 קומות. כיום נבנים בישראל 15 מגדלים בלבד בני כ- 40 קומות ופרויקט פסגת דן משתייך לאלה. מספר הקומות הגבוה מאפשר נוף מיוחד בגבהים השונים שלו. הצפי הוא כי בעשור הקרוב ייבנו כ- 100 גורדי שחקים חדשים, רובם המכריע באזור גוש דן. יעבור זמן עד שבניית מגדלים בני 70-60 קומות תהפוך לסטנדרט בישראל. דרוש יזם בעל חזון ואמצעים, שייקח על עצמו את הפרויקט ואת האתגרים הרבים למימושו. מגדל השארד בלונדון, הצפוי להיחנך השנה, הינו המגדל הגבוה ביותר באירופה, והוא כולל 72 קומות בגובה של כ-310 מטרים.

 

טעות גדולה לחשוב שמגדלים הם 'לעשירים בלבד'. גם במתחם מגדלים יוקרתי דוגמת פסגת דן, ניתן עדיין למצוא דירות במחירים שאולי יותר משתלמים ממחיר דירה ישנה במרכז תל אביב. זהו אחד היתרונות של הפרויקט ולכן הצפי להצלחתו - מיקומו מספיק קרוב תחבורתית למרכזי העבודה והבילוי של ת"א, אבל מבחינת מחיר למטר, הוא עדיין מייצג את המחיר הזול יותר של רמת גן.

ישנה הערכה שככל שזכויות הבנייה יעלו, אחוז התחלות הבנייה במגדלים יעלה מ-10%-5% בשנים האחרונות, ל-20%-15% מכלל התחלות הבנייה במהלך העשור הקרוב - כלומר כ-5,000 דירות לשנה שייבנו במגדלים. אפילו בפריפריה יש צפי שיעלו את זכויות הבנייה, מה שיאפשר בנייה של הרבה יותר דירות, ובסופו של דבר אפילו יוזיל את מחיר הדירה הממוצע. זה לא רק עניין של סגנון חיים. פשוט לא תהיה ברירה.

 

926 צפיות
16 כניסות
מאמרים נוספים מאת סער
פסגת דן- שוברים את המחיר זה לא סוד שבשנים האחרונות מחירי הדירות בתל אביב לא מפסיקים לעלות. המסעדות, התרבות, האווירה המיוחדת, הים ובעיקר אווירת החופש – כל אלה הופכים אותה לעיר ללא הפסקה שכל כך הרבה רוצים לגור בה. בה ולא בכל עיר שכנה, שהמחירים בה הם בסביבות 20% פחות, דוגמאת הפרויקטים של פסגת דן.
פורסם בקטגוריית אדריכלות, לפני 1 שנים 3 שבועות
פסגת דן- עיצוב מנצח עיצוב דירה חדשה לדוגמה בפרויקט פסגת דןהוא דבר לא רק כייפי מאוד, אלא גם מדובר באתגר לא קטן. מצד אחד יש את חופש הפעולה ליצור ולעצב את הדירה עליה חלמתם כבר מספר שנים, ויש גם מקום להתפרע עם יצירתיות ומענה על צרכים, ומצד שני הבית "ערום" לחלוטין ואם את או אתה לא בוגרי מגמת עיצוב באיזה בית ספר, איך מלבישים אותו מאפס בצבע ואופי שיתאימו אחד לשני ויממשו את הרצונות שלכם בבית?
פורסם בקטגוריית אדריכלות, לפני 1 שנים 3 שבועות
בנייה רוויה כאשר אנחנו מדברים על בנייה רוויה כגון פרויקט פסגת דן, אנחנו מדברים על בנייה צפופה בשטח שבו יש רבי קומות המאוכלסים במשפחות מרובות.
פורסם בקטגוריית אדריכלות, לפני 1 שנים 2 חודשים
דניה סיבוס ופרוייקט פסגת דן פרוםיל חברה קצר של דניה סיבוס בע\"מ, חברת בת של אפריקה ישראל להשקעות בע\"מ.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 9 חודשים
מעליות בבניה בישראל בפסגת דן ישראלים רבים מעוניינים לגור בבניין עם מעלית כדי ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר כמו בפרויקט פסגת דן. ללא מעלית הדיירים צריכים לעלות ולרדת במדרגות הצרות מספר רב של פעמים בכל יום, ובכל פעם שהם צריכים לקחת את הכלב לטיול, ללוות את הילד לבית ספר, לחבר או לחוג, או לסחוב קניות לדירה
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 שנים 10 חודשים