לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2919 מאמרים 745 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

הטריק שיביא לכם יותר פניות ורכישות ממנועי חיפוש

פורסם בתאריך 25/03/2020      /      נכתב ע"י אביב ירדן

עסקים קטנים ובינוניים לא מתהדרים בתקציבי פרסום גדולים, אך עדיין נאלצים להתמודד מול מתחרים עם תקציבים שמנים בהרבה. אבל זה ממש לא אומר שאין מה לעשות. הנה טריק אחד קטן שאפשר ליישם באתר כבר היום, ולקבל יותר פניות מתוצאות אורגניות בטווח הארוך.

חפשו את הזנב הארוך
אנשים עושים מחקר מקדים באינטרנט לפני רכישה של מוצר או שירות, ואם תצליחו לתת מענה לנושאים שאותם הם מחפשים - תגדילו את הסיכוי שלכם לביצוע פנייה או רכישה.

רוב החיפושים בגוגל (שהוא מנוע החיפוש השולט בכל העולם, ובייחוד בישראל) הם חיפושים שכוללים מספר מילים בתוך שאילתה אחת. לדוגמה: "איך פותחים סתימה בכיור" או "כמה עולה חליפת חתן". חיפושים מהסוג הזה נקראים "זנב ארוך" (Long Tail Keywords), והם מהווים בין 70% ל-80% מהטראפיק שמגיע לכל אתר בממוצע (אפשר לקרוא לזה "חוק פארטו של ה-SEO").

למרבה הפלא, אלו הם גם החיפושים בעלי הסיכוי הגבוה ביותר לייצר פניות ורכישות. כמובן שבמקביל מומלץ להתרכז גם במספר ביטויים שנקראים "זנב קצר", הכוללים מילה אחת עד שלוש מילים בשאילתה (נעליים, נעלי גברים, נעלי ערב לנשים). אלו הביטויים שמביאים יותר טראפיק פר-ביטוי, אבל פחות מייצרים המרות ורכישות.

אסטרטגיית תוכן על בסיס זנב ארוך
כדי שנוכל לגרוף כמה שיותר כניסות לאתר, שיהפכו בסופו של דבר ללקוחות - מומלץ לבצע מחקר מילים ראשוני. צריך להבין מה אנשים מחפשים בתחום שלכם, ואז לחלק את הביטויים בהתאם לאורכם - זנב קצר לעומת זנב ארוך. ביטויי הזנב הקצר יהיו בדרך כלל עמודי קטגוריה ראשיים, ואילו ביטויי הזנב הארוך יווצרו מעמודי תוכן מעמיקים יותר מבחינה מקצועית.

צרו רשימה של ביטויי זנב ארוך בהתאם לכלים העומדים לרשותכם:

  • השלמות אוטומטיות בגוגל
  • הצעות גוגל לחיפושים נוספים
  • כלים למחקר מילים (ubersuggest, ahrefs, keywordtool.io ועוד)
  • שאלות בפורומים ובקבוצות פייסבוק בתחום הרלוונטי לכם
  • שאלות שמגיעות מלקוחות שפנו אליכם בעבר ובהווה
  • נושאים רלוונטיים לפי היכרותכם את התחום
  • וכן הלאה

לאחר שצברתם רשימה של כמה עשרות או אפילו מאות ביטויים, זה הזמן להתחיל ביצירת עמודי התוכן המתאימים. כל ביטוי / שאלה יקבלו מענה בצורת עמוד באתר, כאשר יש לתת מענה כמה שיותר מקצועי ומקיף, במידת האפשר. אם יש צורך, היעזרו באנשי תוכן לכתיבה ולעריכה של התכנים.

טיפ למקצוענים
בין 15% ל-20% מהחיפושים בגוגל, הם חיפושים חדשים שמעולם לא בוצעו - ולפיכך לא מופיעים בשום כלי למחקר מילים. השתמשו בהיגיון שלכם, או התחילו לאסוף שאלות שמגיעות מלקוחות פוטנציאליים ולקוחות שכבר רכשו. כך תוכלו ליצור מאגר תכנים מתחדש ואפקטיבי, שיביא יותר אנשים לאתר ויהפוך אותם ללקוחות.

 

רוצים עוד טריקים לקידום אורגני אפקטיבי? היכנסו לאתר https://amitadler.co.il

21 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת אביב ירדן
מחקרים על יעילותה של הידרותרפיה כמענה טיפולי תכונותיהם הייחודיות של מים נותנות מענה למגוון רחב של בעיות
פורסם בקטגוריית שחייה, לפני 1 שבועות 3 ימים
הקיץ הזה תלבש לבן (או לפחות משהו בהיר) מתי בפעם האחרונה לבשת לבן, מר אדוני?
פורסם בקטגוריית אופנה, לפני 1 שבועות 5 ימים
דיסלקציה ומתנה בצידה - סיפורה של דפנה רטר לפעמים בתוך כל לימון מסתתרת גם לימונדה
פורסם בקטגוריית ליקויי למידה, לפני 2 שבועות 1 ימים