לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3963 מאמרים 1190 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

לעבוד ביום הבחירות בזמן קבלת דמי אבטלה

פורסם בתאריך 15/02/2021      /      נכתב ע"י dorontadvblog@gmail.com

לעבוד ביום הבחירות

מי שאינו עובד והגיש את המסמכים הרלוונטיים לשירות התעסוקה ולמוסד לביטוח לאומי מקבל מדי חודש תשלום עבור דמי אבטלה בהתאם לקביעה של המוסדות הללו על פי השכר הממוצע של העובד בחודשי העבודה האחרונים שלו. במקביל לכך, מוצעות לכל עובד מעת לעת משרות חדשות הן חלקיות והן מלאות בהתאם לכישוריו המקצועיים. מערכת הבחירות הקרבה ובאה היא אפשרות לעבוד יום אחד אך לקבל שכר שהוא גבוה יחסית ולכן ההכנסה היא כדאית לכל אדם. אחד החששות של עובדים שנמצאים כעת בתקופת האבטלה היא אם לעבוד ביום הבחירות ואם פעולה זו לא מנוגדת לעובדה שהם זכאים לדמי אבטלה כיוון שאינם עובדים כרגע.

אף אדם אינו רוצה לסכן את העובדה שהוא מקבל דמי אבטלה עבור עבודה של יום אחד. החשיבה היא לעבוד יום אחד שהוא חריג ולהמשיך במתכונת של קבלת דמי האבטלה. כדאי להתייעץ בנושא זה עם עו"ד דיני עבודה אשר יעניק הכוונה בהתאם להוראות החוק.

האפשרויות כדי לעבוד ביום הבחירות

כיוון שמדובר בעובדה חד פעמית שהיא כדאית כלכלית, המוסד לביטוח לאומי מדווח כי קיימות שתי אפשרויות לסיווג של האופציה לעבוד ביום הבחירות:

יום עבודה זה ייחשב כאחד מימי האבטלה של עובד זה, אך המוסד לביטוח לאומי ינכה את ההכנסה הזו מסך התשלום המגיע לעובד בחודש זה.
יום עבודה זה לא ייכלל בסך ימי האבטלה וכך העובד לא יקבל שכר עבור יום ספציפי זה אלא רק עבור כל הימים האחרים של החודש וזאת בהתאם לנהלים הקיימים.

יתרונות העבודה ביום הבחירות

לאחר תקופה ארוכה שהעובד אינו מגיע ליום עבודה, זה די נחמד לעבוד אפילו אם מדובר ליום אחד כיוון שהדבר גורם סיפוק רב. לראות אנשים, להבין את המשימות השונות ולבצע את הפעולות הנדרשות על פי המתווה של יושב ראש ועדת הקלפי.

יום הבחירות הוא יום שיש בו הרבה מאד פעילות אינטנסיבית, לסייע לבוחרים, להדריך אותם, לבצע את הרישומים הנחוצים ובסוף היום לספור את הקולות. מדובר בעבודה מעניינת ומאתגרת.

המשך קבלת דמי אבטלה

לאור העובדה שהאזרח יכול לעבוד ביום הבחירות ולקבל שכר גבוה וגם להמשיך לקבל דמי אבטלה עבור כל שאר הימים בחודש, אם הוא בוחר לדווח על היום הבודד שעבד או לחלופין יקבל שכר מלא בקיזוז הכנסה זו, אפשר לבצע מהלך זה.

יש אזרחים שחוששים שעקב ההירתמות לנושא הבחירות והעובדה שהם ילכו לעבוד ביום הבחירות, תהיה לכך השפעה על קבלת דמי האבטלה, כי אולי הם לא יקבלו את כל הכספים המגיעים להם עבור כל החודש. אך כאשר אפשר לדווח על אחת האופציות ולהמשיך לפעול כרגיל, החששות מתפוגגים וכך אפשר לקבל דמי אבטלה ולעבוד רק ביום הבחירות ב – 24.3.2021.

אם מדובר שאדם שאינו עובד פרק זמן ארוך, אולי בזכות השיחות עם חבריו לקלפי, הוא ימצא מקום עבודה חדש ויוכל לממש את היכולות המקצועיות שלו.

244 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת dorontadvblog@gmail.com
מכירת דירה וההוצאות הנלוות ישראלים רבים חושבים שנושא מכירת דירה היא עניין של מה בכך, מוצאים קונה, חותמים חוזה אצל עורך דין ומפנים את הדירה במועד שסוכם ובכך נגמר הסיפור. זוהי טעות חמורה לחשוב על צעד כה מהותי בדרך זו, כיוון שיש לו הרבה מאד השלכו
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 1 שנים 1 חודשים
היערכות של הגיל השלישי אנשים מבוגרים שיוצאים לגמלאות מרגישים שזה הזמן לדאוג לעתידם. זה מתחיל בתוכניות פרישה של מקומות העבודה שבהן הם מקבלים רקע על פעולות אשר כדאי שיבצעו כעת כמו הכנת צוואה והכנת ייפוי כוח מתמשך.
פורסם בקטגוריית גיל הזהב, לפני 1 שנים 1 חודשים
ריכוז קניות בעת מעבר לבית חדש בעת מעבר לבית חדש מומלץ לרכז את כל הקניות ולעשות זאת בפעם אחת. בימינו הדבר פשוט עוד יותר כשאפשר לעשות כמעט את כל הקניות באינטרנט
פורסם בקטגוריית שיווק באינטרנט, לפני 1 שנים 1 חודשים
החששות והסיבות שבגינן מומלץ להתחסן אזרחים ישראלים מבוגרים רבים התחסנו כבר נגד נגיף הקורונה. עם זאת הצעירים מתמהמהים וחלק ניכר מהם עדיין לא התחסנו. עקב התפשטותה של המגפה, ניכרים בציבור החששות והסיבות שבגינן מומלץ להתחסן. צעירים רבים הבינו את חשיבותו של החיסון וביצעו אותו, אך אחרים העדיפו שלא להתחסן עקב סיבות שונות.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 5 חודשים
לקחת צימר בצפון לכבוד ולנטיין דיי חג האהבה - ולנטיין דיי, זו הזדמנות מצוינת לצאת לחגיגה רומנטית, הרחק מעיר המגורים הסואנת ולהיבלע בטבע האין סופי של הגולן. כאשר יש המלצות נפלאות על צימרים בחד נס לזוגות הדרך להזמנת חופשה היא קצרה מאד, בודקים באינטרנט אם יש צימר פנוי בימים הרלוונטיים ותוך דקות נרשמים והראש כבר מתכנן את ימי החופשה ואת תכולת המזוודה.
פורסם בקטגוריית תיירות ונופש, לפני 1 שנים 6 חודשים