לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4599 מאמרים 1367 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

תרגול מיינדפולנס

פורסם בתאריך 19/01/2022      /      נכתב ע"י מיינדפולנס בארגונים

תרגול מיינדפולנס: מדיטציית עץ

עצמו את עיניכם וקחו שלוש נשימות ארוכות ועמוקות. אתם מרגישים את עצמכם שוקעים עמוק באדמה וגופכם הופך רגוע. כעת, דמיינו שאתם עומדים על שביל בקצה יער קטן. השמש הבהירה מחממת את גבך כשאתה פונה אל הפתח שבעצים. הרוח הקרירה מהיער מזמינה אתכם להיכנס. השביל ברור ורחב. קל לעקוב אחריו.

וכך אתה נכנס ליער. מסביבך, אתה יכול לשמוע ציפורים קוראות זו לזו. הצלילים שלהן עדינים ומתוקים. השקט ביער הוא מוחלט. אתה מודע לבעלי חיים קטנים סביבך. אפשר לשמוע קולות של ציפורים נוספות המסתתרות בחופה הצפופה של היער.

כשאתם ממשיכים ללכת קדימה, יש לפניכם עץ יפהפה, מסיבי וחזק. יש לו מערכת שורשים חזקה היוצאת מהאדמה, המעגנת אותו במקום. אתה מחליט לטפס אל השורשים, וכאילו השורשים יוצרים עבורך ספסל טבעי מיוחד לשבת.

תארו לעצמכם שאתם הופכים יציבים באמת, החל מכפות הרגליים שלכם, ממש כמו שורשי עץ המחבר אתכם למטה לאדמה.

כשאתם עוצמים את עיניכם, דמיינו שאתם גדלים ומתחזקים, עד השמיים. העבירו את תשומת הלב מכפות הרגליים, למעלה דרך הרגליים ואל הידיים. שימו לב איך הגוף שלכם מרגיש לאורך הדרך. ברגע שאתה שם לב לזרועותיך, דמיין שהם כמו ענפים שמתפשטים לרווחה ככל שאתה גדל, ומחבר אותך לעצים האחרים ביער. חלק זה של העצים נקרא חופה. זה החלק שבו כל הענפים מתחברים ובעלי חיים יכולים לבנות בו בתים. דברים יפים יכולים לצמוח בחופה כאשר העצים ביער מחוברים כולם. דמיינו את החיות שיכולות לחיות בחופת היער שלכם. אולי יש לך כמה פרפרים על הענפים שלך, או תינוקות. מה אתה רוצה שיגור בחופה שלך?

אתה שם לב שהשורשים מתחברים לנחל קטן של מים זורמים וקרירים בסמוך למקום שבו אתה יושב. אתה מנדנד את כפות הרגליים למים מתחת, שולח עקצוץ קריר ונעים מעלה מכפות הרגליים לקרסוליים, ואז מעלה את המודעות אל הבטן, עכשיו אתה מרגיש את הקרירות נוגעת באצבעותיך ואז במעלה הזרועות שלך, לתוך החזה, הצוואר, ואז המצח שלך מרגיש קריר ורגוע. נשמו את התחושה הקרירה והמרעננת הזו.

כל הגוף שלך מרגיש רענן ונינוח כשאתה יושב על השורשים החזקים של העץ. המוח שלך מתחיל להתמקד בחוזק העץ, בכוחו וביציבותו. אתה חושב על איך הוא מושרש עמוק באדמה ואיך הוא מחובר לאדמה. המחשבות שלך נסחפות לאופן שבו העץ נותן את הצל שלו, החמצן שלו לאוויר שאנו נושמים, איך הוא מספק בית לציפורים ובעלי חיים אחרים, ואיך הוא נותן לך תחושה של חזק, יציב ומוגן.

הזז את תשומת הלב עד לראש העץ שלכם, מעבר לכל הענפים. קחו כאן רגע כדי לראות את כל מה שתרצו לראות. איך נראה היער שלך? האם הוא טרופי, או בהרים? האם יש שמש בחוץ? אתה יכול לדמיין כל דבר שאתה רוצה לראות.

אתה נושם נשימה ארוכה אחרונה ביער ויודע שהגיע הזמן לעזוב. אתה מתחיל ללכת בשביל היער, מרגיש שהשמש מחממת את גופך שוב. אתה מסתובב כדי להיפרד מהעץ שלך. אתה יודע שאתה יכול לחזור ליציבות החזקה של העץ בכל פעם שאתה צריך. קחו נשימה עמוקה וחזרו לחדר כשאתם מוכנים.

ללמוד קצת יותר על מיינדפולנס, להתנסות בתרגולים נוספים או להכיר מהי סדנת מיינדפולנס מוזמנים לפנות אלינו!

 

 

168 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת מיינדפולנס בארגונים
מיינדפולנס ואכילה בריאה מחקרים מראים לנו שתרגול מיינדפולנס מסייע לנו כמעט בכל מצבי החיים. בפרט בתזונה. כדאי לשים לב: רבים מאיתנו אוכלים באותה צורה שאנו עושים כל כך הרבה דברים אחרים בחיים - בלי תשומת לב.
פורסם בקטגוריית גוף נפש, לפני 1 שנים 8 חודשים