לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4245 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

לימודי תעודה Vs. לימודי תואר ראשון

פורסם בתאריך 28/01/2017      /      נכתב ע"י TamirT

השתחררתם מהצבא? סיימתם את הטיול הגדול? ההורים לוחצים עליכם ללמוד אבל אתם לא יודעים מה כדאי ומבולבלים מכל המידע שזורקים לעברכם? אנו ננסה להסביר לכם כמה שיותר על לימודי תואר ראשון לעומת לימודי תעודה.

הרבה צעירים בשנות ה-20 לחייהם לא יודעים לאן לפנות לאחר שחרורם מהצבא. חלק הולכים לעשות את הטיול הגדול כמו כולם, חלק הולכים ועושים פסיכומטרי כי זה מה שאמרו להם שכדאי לעשות, ישנם כמובן את אלה שמגיל שנה ידעו שהם הולכים לכיוון מסויים וממשיכים באותו נתיב, אך יש את רובנו שאינם יודעים מה כדאי לעשות ומרגישים מבולבלים וקצת בהלם מכמות המידע והדברים שאפשר ללכת לכיוונם. גם לכולנו יש את הפחד שמא נעשה את הבחירה הלא נכונה וכל חיינו נעבוד בעבודה שאנו לא אוהבים.

לימודי תעודה

ישנם הרבה סוגים של לימודי תעודה אך אני אדבר על מסלול של קורסים פנסיונים. ללימודי תעודה יש מוניטין פחות טוב מאשר ללימודי תואר ראשון לפחות אצלנו בישראל. רוב ההורים רוצים שהילדים שלהם יסיימו תואר ראשון, אך למזלי הורי לא לחצו עלי ללכת לתואר ראשון ונתנו לי לבחור את דרכיי. הגעתי בתחילה לקורס יסודות הביטוח, הרבה אינם יודעים זאת אבל זה אחד הקורסים החשובים למי שרוצה להיות יועץ פנסיוני. תמיד אהבתי את התחום הפנסיוני והתעניינתי בו כבר מגיל הנעורים. כאשר סיימתי את הקורס הרבה אמרו לי שאין לי מה לעשות עם הקורס הזה וחבל שלא הלכתי ללמוד תואר ראשון בראיית חשבון או משהו דומה. אך אני המשכתי בדרכיי ולמדתי קורסים נוספים כמו מקצועית א, מקצועית ב ועוד שיתנו לי את הכלים להיות היועץ פנסיוני הטוב ביותר שאוכל להיות. לאחר שסיימתי את שלושת הקורסים הללו התקבלתי לעבודה כמשווק פנסיוני ותוך כדי עבודה המשכתי ללמוד על מנת להתקדם ולהיות יועץ פנסיוני. היום אני יועץ פנסיוני בחברה גדולה ומאוד מאושר ממה שאני עושה כי אני עושה דברים שאני אוהב.

לימודי תואר ראשון

גם בתואר ראשון ישנם הרבה מאוד אופציות, וכל תואר ראשון יכול להתחלק להמון סוגים. תוכלו לבחור מדעים מדוייקים הכוללים מתמטיקה, פיזיקה, ביולוגיה, ביוטכנולוגיה ועוד. תוכלו ללכת לצד היותר הומני וללמוד משאבי אנוש, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה וכדומה. אבל הרבה מאוד אנשים לאחר השלוש שנים של התואר מרגישים כי הם לא מצליחים להגיע לשוק העבודה כי אין להם ניסיון בעבודה עצמה לעומת לימודי תעודה שמלמדים פחות תאוריה ויותר פרקטיקה. זה אחד היתרונות הגדולים של לימודי תעודה על לימודי תואר ראשון. 

לסיכום

אני לא חושב שיש משהו שהוא נכון לכולם ויש כאלה שירגישו הרבה יותר מסופקים לאחר לימודי תואר ראשון במנהל עסקים ולא לאחר לימודי תעודה במקצועית א, אך כל אדם צריך להחליט בעצמו ולהכיר את עצמו מספיק כדי לדעת מה טוב לו ומה יעשה אותו מאושר. במידה ואתם חושבים כי התחום אינו מעניין מספיק עבורכם ואתם רוצים לעשות את התואר רק כדי לרצות מישהו אחר ולא את עצמכם אז תוותרו. לכו על משהו שמעניין אותכם וממנו תרגישו שאתם עושים את המקסימום!

1035 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת TamirT
חולצות סוף מסלול בעיצוב מיוחד כולנו רוצים להגיע לסוף מסלול של הילד שלנו ולהראות לו כמה אנחנו גאים בו, כנסו למאמר להבין איך להראות לו זאת!
פורסם בקטגוריית חתונות, לפני 5 שנים 2 חודשים
הדברת פשפשים פשפשים הם מזיק שאינו מסוכן לאדם, אך הוא מהווה מטרד וחשוב מאוד להדביר אותו, כל הפרטים במאמר הזה!
פורסם בקטגוריית הדברה, לפני 5 שנים 2 חודשים
טיסות מיוחדות בשמי הארץ טיסות בשמי הארץ הן דרך מיוחדת לתת לאדם שאתם אוהבים מתנה שהוא\ היא לא ישכחו לעולם.
פורסם בקטגוריית פנאי ותחביבים, לפני 4 שנים 7 חודשים
תכנון והקמת גינות מקצועיות רוצים שתהיה לכם גינה כמו בסרטים? כזאת שפורחת מסביב לשעון וכל הצמחים מתמודדים טוב עם הסביבה שלהם? כנסו למאמר להבין איך המקצוענים מתכננים גינות מאפס
פורסם בקטגוריית גינון, לפני 6 שנים 1 חודשים