לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3600 מאמרים 1058 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

איך אפשר לקבל הנחה בארנונה לעסק?

פורסם בתאריך 18/08/2021      /      נכתב ע"י אלירן

איך אפשר לקבל הנחה בארנונה לעסק?

בעלי העסקים ספגו מכה לא פשוטה בתקופה אחרונה עקב התפרצות מגפת הקורונה. למרות התוכנית של הנחות ומענקים שהוצעו על ידי ממשלה יש לא מעט עסקים, שלא התאימו לקריטריונים ולא יכלו לקבל סיועה. כתוצאה מכך, חלקם נסגרו לצמיתות וחלקם היו סגורים תקופות מסוימות. לאחר פתיחתו של המשק הם הצליחו לחזור לפעילות חלקית בלבד. היום כאשר מדינת ישראל נמצאת בגל ההתפרצות נוסף ועוד לפני שעסקים שוב מושבתים חשוב שבעלי העסקים ידעו שהנחה בארנונה לעסקים ניתן קבל לא רק עקב משבר קורונה, אלה יש עוד לא מעט קריטריונים שבמידה ועסק ימצא מתאים, בעל העסק יכול להיות זכאי להנחה בארנונה עסקית.

לא כולם יודעים ומכירים, שתעריפי הארנונה נקבעים לפי מספר פרמטרים. אחד מהפרמטרים זה סיווג. לפעמים עדכון של סיווג יכול להביא לבית העסק הנחה בארנונה עד 70%. כך למשל בתי מלון, בתי תוכנה, עמותות, סטודיו לאומן יכולים לקבל הנחה משמעתית בחיובי ארנונה.

פרמטר נוסף, שקובע את תעריף ארנונה זה שטח של הנכס. חשוב לדעת, ששיטת מדידה של שטח משתנה מרשות עירונית אחת לרשות עירונית אחרת. באחת שטח נמדד כולל קירות חוץ ולפעמים ללא. לצורך מדידת שטח חייבים להיעזר באיש מקצוע – מדד מוסמך.  מכיוון שזה רק חלק מהפרמטרים ויש עוד רבים לצורך בדיקת זכאות להנחה מומלץ לפנות איש מקצוע שמתמחה בנושא.

בנוסף להנחה ישנם מצבים שבהן ניתן לקבל פטור מארנונה לעסק לתקופה מסוימת. אך על זה נדבר במאמר הבא.

 

53 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת אלירן
מחשוב ענן לעסקים בתקופת הטכנולוגיות המתקדמות ובתקופת כמויות המידע הולכות וגדלות, חשוב לספק לעובדים את הגישה הנדרשת לאותו מידע לצורך הבטחת תפקוד רציף של החברה.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 3 שבועות 5 ימים
עיצוב מרפסת רעיונות פילו מרפסת קטנה ניתן לשדרג ולהפוך למקום נעה ונוח ושימושי. לצורך זה חייבים לעובוד לפי תוכנית מסודרת ולבחור בפריטים נכונים.
פורסם בקטגוריית עיצוב, לפני 1 חודשים 5 ימים
איך מקבלים אזרחות ישראלית עבור בני הזוג זרים איך אפשר לקבל אזרחות ישראלית עבור בן/בת זוג אזרחי מדינה אחרת? במה כרוך התהליך וכמה זמן זה יכול לקחת?
פורסם בקטגוריית אזרחי, לפני 1 חודשים 1 שבועות
שינויים בקריירה עקבות משבר קורונה מה קרה לאותם אנשים ששהו בחופשה ללא תשלום עקב התפרצות הקורונה? האם זו הייתה הזדמנות או להפך נקודת תסכול?
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 1 חודשים 2 שבועות
על מה חשוב לשים לב בהקמת האתר כאשר בעל העסק או אדם פרטי נמצאים בשלב לפני הקמת האתר, תמיד יש לא מעט התלבטויות ושאלות. הרי כולם רוצים למנוע טעויות וגם שהכל יהיה מושלם.
פורסם בקטגוריית אינטרנט, לפני 1 חודשים 3 שבועות