לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
הסכם ממון

למה חשוב לערוך הסכם ממון?

פורסם בתאריך 21/11/2021      /      נכתב ע"י אלירן

אתם נמצאים בזוגיות מצוין, הוכח מחקרית שאנשים הנמצאים בזוגיות יורת מאושרים ופחות סובלים מדיכאון. אבל לא נאמר שום דבר לגבי מצב של בני הזוג הנמצאים במשבר וכאן בדיוק המקום לציין חשיבות עריכת הסכם ממון בין בני הזוג. הסכם זה הוא בעצם סוג של ביטוח לצורך מניעת אי הבנות וסכסוכים במקרים כאלו.

הסכם ממון, זה בעצם סוג של חוזה, שבני הזוג עורכים לפני חתונה או לפני שעוברים לגור יחד כידועים בציבור. הסכם הזה מסדיר את כל הנושאים כלכליים בין בני הזוג, במידה והם ייפרדו. יש לא מעט מקרים  כאשר לבן זוג אחד יש בבעלותו נכס, וכרגע שניהם מתגוררים בו אך לאחר שהקשר הסתיים במידה ויש הסכם ערוך אז בן הזוג השני לא יכול להציג את זכאותו לנכס. זה יכול להיות תקף עבור מגוון דברים וזה מונע  בעת הפרידה מריבות בין בני הזוג.

לצורך כתיבת הסכם בני הזוג צריכים לחשוב על כל הנקודות החשובות ולאחר שההסכם מתחיל להתגבש לפנות לעורך דין המתמחה בנושא. במישה ובני הזוג נשואים אז חייבים לאשר את הסכם ממון בבית המפשט לענייני המשפחה. אך אם בני הזוג טרם התחתנו אז מספיק שהם יאשרו את ההסכם הזה אצל נוטריון. חשוב להבין שההסכם אינו מתבל בעצמו וגם כאשר זוג מחליט להתחתן עליו לחדש את ההסכם ולאשר אותו בבית המשפט.

האם יש נוסח קבוע לעריכת הסכם? זו שאלה שנשאלת רבות על ברשתות חברתיות. עד היום לא קיים נוסח ייחודי וקבוע עבור כולם ויש לכך סיבה. כל זוג יקבע מה הדברים החשובים עבורו ואיך יתחלק רכוש  בניהם במקרה של פרידה. בדרך כלל, החלוקה הנפוצה מתבטאת בכך שכל הרכוש שהיה בבעלות של כל אחד מבני הזוג לפני הקשר נשאר בבעלותו של אותו בן הזוג גם אחרי הפרידה ואת הרכוש שנצבר במהלך של קשר זוגי מתחלק שווה בשווה בין שני בני הזוג.

הסכם ממון עוזר לזוגות לא רק להיפרד בצורה מכובדת אלה גם לחסוך אלפי שקלים שהיו אמורים לשלשם אלו היו נפרדים ללא הסכם מוכן.

28 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת אלירן
הגירה לארצות הברית הגירה לארצות הברית - זה חלום של לא מעט אנשים בכל העולם ובישאל בפרט. ישנם מסלולים ודרכים לעבור לחיות ולעבוד בארצות הברית. היום נדבר על חלק מהם.
פורסם בקטגוריית הגירה, לפני 1 חודשים 2 שבועות
מחשוב ענן לעסקים בתקופת הטכנולוגיות המתקדמות ובתקופת כמויות המידע הולכות וגדלות, חשוב לספק לעובדים את הגישה הנדרשת לאותו מידע לצורך הבטחת תפקוד רציף של החברה.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 2 חודשים 2 שבועות
עיצוב מרפסת רעיונות פילו מרפסת קטנה ניתן לשדרג ולהפוך למקום נעה ונוח ושימושי. לצורך זה חייבים לעובוד לפי תוכנית מסודרת ולבחור בפריטים נכונים.
פורסם בקטגוריית עיצוב, לפני 2 חודשים 3 שבועות
איך מקבלים אזרחות ישראלית עבור בני הזוג זרים איך אפשר לקבל אזרחות ישראלית עבור בן/בת זוג אזרחי מדינה אחרת? במה כרוך התהליך וכמה זמן זה יכול לקחת?
פורסם בקטגוריית אזרחי, לפני 2 חודשים 4 שבועות
שינויים בקריירה עקבות משבר קורונה מה קרה לאותם אנשים ששהו בחופשה ללא תשלום עקב התפרצות הקורונה? האם זו הייתה הזדמנות או להפך נקודת תסכול?
פורסם בקטגוריית אקטואליה, לפני 3 חודשים 1 שבועות